Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › STAMDEL IMPEX SRL

STAMDEL IMPEX SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 15272585 · J2003000248047
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAMDEL IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO15272585
Nr. Reg. Comerțului J2003000248047
Sediu social Aleea Constructorului nr. 9, bl. 9, sc. A, et. 3, ap. 13, Mun. Bacău, 600317
Telefon 0234555539

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STAVIRI MARICEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.03.2003
CAEN4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAMDEL IMPEX SRL după CUI 15272585 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
914.282 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
64.693 lei
-38.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.1%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 928 de firme din Comerț cu amănuntul al textilelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.045.031 lei20142015: 1.167.970 lei20152016: 1.206.908 lei20162017: 1.222.206 lei20172018: 1.144.921 lei20182019: 1.291.791 lei20192020: 1.030.370 lei20202021: 1.132.752 lei20212022: 1.009.563 lei20222023: 1.100.422 lei20232024: 983.220 lei20242025: 914.282 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 914.282 lei 64.693 lei
2024 983.220 lei 105.359 lei 1
2023 1.100.422 lei 84.549 lei 1
2022 1.009.563 lei 75.398 lei 1
2021 1.132.752 lei 105.690 lei 1
2020 1.030.370 lei 122.587 lei 1
2019 1.291.791 lei 160.649 lei 1
2018 1.144.921 lei 111.941 lei 1
2017 1.222.206 lei 142.863 lei
2016 1.206.908 lei 120.018 lei
2015 1.167.970 lei 83.864 lei 1
2014 1.045.031 lei 87.341 lei
2013 1.100.121 lei 138.733 lei
2012 1.152.426 lei 103.846 lei
2011 1.119.475 lei 77.725 lei
2010 947.756 lei 77.883 lei
2009 834.415 lei 76.054 lei
2008 770.533 lei 66.150 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 67 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,08%−3,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,28%+13,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,67×−3,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×+0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,37%−7,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,45%−8,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,72%−13,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,48×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,27×−4,14 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 69 zile+30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,36%−5,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 183 din 1.607 firme active cu bilanț depus (CAEN 4751)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 2.732 firme active din sector
SectorCAEN 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAMDEL IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAMDEL IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STAMDEL IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAMDEL IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 15272585, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000248047. Firma a fost înființată la data de 10 martie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN 4751).

La ultima verificare, STAMDEL IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 914.282 lei și un rezultat net de 64.693 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAMDEL IMPEX SRL?

STAMDEL IMPEX SRL (CUI 15272585) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STAMDEL IMPEX SRL în sectorul său?

STAMDEL IMPEX SRL ocupă locul 183 din 1.607 firme active cu bilanț depus în CAEN 4751 (Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAMDEL IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

STAMDEL IMPEX SRL este mai veche decât 73% dintre cele 2.732 firme active cu CAEN 4751.

Este STAMDEL IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAMDEL IMPEX SRL (CUI 15272585) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAMDEL IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAMDEL IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STAMDEL IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAMDEL IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAMDEL IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, STAMDEL IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAMDEL IMPEX SRL?

În anul 2025, STAMDEL IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 914.282 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAMDEL IMPEX SRL?

Firmoscop analizează STAMDEL IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.