Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › AQUILA CONSTRUCT SRL

AQUILA CONSTRUCT SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 15285437 · J2003000415290
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AQUILA CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO15285437
Nr. Reg. Comerțului J2003000415290
Sediu social Str. Malu Roşu nr. 105 A, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0244599445

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ROŞCA VALERIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.03.2003
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AQUILA CONSTRUCT SRL după CUI 15285437 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
103.404.632 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
4.770.773 lei
-56.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.6%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector85 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital14.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.596.468 lei20142015: 34.778.574 lei20152016: 18.305.231 lei20162017: 57.801.041 lei20172018: 149.295.138 lei20182019: 88.314.851 lei20192020: 77.656.415 lei20202021: 45.707.408 lei20212022: 67.181.053 lei20222023: 99.131.445 lei20232024: 102.833.875 lei20242025: 103.404.632 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 103.404.632 lei 4.770.773 lei 85
2024 102.833.875 lei 10.873.347 lei 86
2023 99.131.445 lei 6.216.925 lei 88
2022 67.181.053 lei 4.432.777 lei 86
2021 45.707.408 lei 3.321.602 lei 84
2020 77.656.415 lei 3.302.863 lei 82
2019 88.314.851 lei 3.740.332 lei 78
2018 149.295.138 lei 10.674.975 lei 76
2017 57.801.041 lei 1.501.533 lei 64
2016 18.305.231 lei 605.152 lei 63
2015 34.778.574 lei 3.793.218 lei 56
2014 8.596.468 lei 509.284 lei 59
2013 25.453.642 lei 179.706 lei 63
2012 10.972.827 lei 16.211 lei 63
2011 12.730.227 lei 28.443 lei 71
2010 9.197.543 lei 13.314 lei 68
2009 12.508.829 lei 620.048 lei 66
2008 6.563.634 lei -2.519.399 lei 84

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 258 zile+134 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,61%−5,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 105,9%+33,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,94×−0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 14,56×+11,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,17%−3,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,92%−15,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,27%−15,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.216.525 lei+20.782 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,5×−0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,19×−46,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,58%−8,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 126 din 19.931 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 32.193 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AQUILA CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AQUILA CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AQUILA CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AQUILA CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15285437, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000415290. Firma a fost înființată la data de 13 martie 2003 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, AQUILA CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103.404.632 lei și un rezultat net de 4.770.773 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AQUILA CONSTRUCT SRL?

AQUILA CONSTRUCT SRL (CUI 15285437) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AQUILA CONSTRUCT SRL în sectorul său?

AQUILA CONSTRUCT SRL ocupă locul 126 din 19.931 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AQUILA CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

AQUILA CONSTRUCT SRL este mai veche decât 95% dintre cele 32.193 firme active cu CAEN 4100.

Este AQUILA CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AQUILA CONSTRUCT SRL (CUI 15285437) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AQUILA CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AQUILA CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AQUILA CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AQUILA CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AQUILA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, AQUILA CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AQUILA CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, AQUILA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 103.404.632 lei și un număr mediu de 85 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AQUILA CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează AQUILA CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.