Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL

BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Caransebeş
CUI 15300430 · J2003000132117
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 328K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO15300430
Nr. Reg. Comerțului J2003000132117
Sediu social Str. Potocului nr. 30 A, Mun. Caransebeş, jud. CARAŞ-SEVERIN, 325400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂŞULESCU GABRIEL VIOREL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.03.2003
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)327.854 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 327.854 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL după CUI 15300430 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
31.132 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
-24.010 lei
+51.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-77.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 27.913 lei20142015: 157.188 lei20152016: 155.922 lei20162017: 22.981 lei20172018: 23.217 lei20182019: 8.214 lei20192020: 278.827 lei20202021: 206.499 lei20212022: 226.045 lei20222023: 41.911 lei20232024: 27.659 lei20242025: 31.132 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 31.132 lei -24.010 lei 1
2024 27.659 lei -49.935 lei 1
2023 41.911 lei -43.158 lei 1
2022 226.045 lei 87.273 lei 1
2021 206.499 lei 26.891 lei 3
2020 278.827 lei -46.445 lei 6
2019 8.214 lei -7.334 lei 1
2018 23.217 lei -20.279 lei 2
2017 22.981 lei 3.798 lei 2
2016 155.922 lei 107.951 lei
2015 157.188 lei -4.969 lei
2014 27.913 lei -14.195 lei
2013 0 lei -14.803 lei
2011 2.217 lei -2.522 lei
2010 4.171 lei 4.881 lei
2009 2.169 lei -1.856 lei
2008 3.634 lei -620 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 526 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 592 zile+510 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -77,12%+103,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,36%+105,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×+4,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,49×+2,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -133,26%−14,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -38,16%+121,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,64%−105,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 31.132 lei+3.473 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 60,1×+46,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -25,89%+37,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 17.556 din 19.931 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 32.201 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → INREGISTRAT din data 18.03.2003
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 18.03.2003 → mandat administratori expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Caransebeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 15300430, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000132117. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2003 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 328K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.132 lei și un rezultat net de -24.010 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL?

BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL (CUI 15300430) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL în sectorul său?

BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL ocupă locul 17.556 din 19.931 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL este mai veche decât 95% dintre cele 32.201 firme active cu CAEN 4100.

Este BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL (CUI 15300430) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL datorii la stat?

La ultima verificare, BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL figura cu restanțe de 327.854 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.132 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează BAŞULESCU GABRIEL INGINER CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Caraș-Severin →

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.