Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › VARIETY-AUTO SRL

VARIETY-AUTO SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sat Lisaura Com. Ipoteşti
CUI 15371740 · J33/322/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VARIETY-AUTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO15371740
Nr. Reg. Comerțului J33/322/2003
Sediu social Str. Gheorghe Mihuţă nr. 44, Sat Lisaura Com. Ipoteşti, jud. SUCEAVA, 727326
Telefon 0230510010

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

PAPUC LUCIAN-IORDACHE · administratorPAPUC DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.04.2003
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VARIETY-AUTO SRL după CUI 15371740 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.232 lei
-93.0% vs 2024
Profit net 2025
-23.679 lei
-1720.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1922.0%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 395.619 lei20142015: 518.398 lei20152016: 523.558 lei20162017: 482.141 lei20172018: 507.148 lei20182019: 20.788 lei20192020: 15.257 lei20202021: 17.309 lei20212022: 19.945 lei20222023: 27.420 lei20232024: 18.382 lei20242025: 1.232 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.232 lei -23.679 lei
2024 18.382 lei -1.301 lei
2023 27.420 lei 9.006 lei
2022 19.945 lei 4.868 lei 0
2021 17.309 lei -6.948 lei 0
2020 15.257 lei -8.520 lei 0
2019 20.788 lei 2.309 lei 0
2018 507.148 lei 40.278 lei 3
2017 482.141 lei 66.020 lei 3
2016 523.558 lei 55.560 lei 4
2015 518.398 lei 51.414 lei 4
2014 395.619 lei 24.984 lei 5
2013 364.724 lei 23.499 lei 4
2012 310.572 lei -5.062 lei 4
2011 386.900 lei 3.340 lei 6
2010 563.556 lei 22.454 lei 8
2009 473.876 lei 11.017 lei 7
2008 336.791 lei 33.805 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 299 zile+188 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.482 zile+2.311 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.922%−1.914,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,34%−1,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 293,81×+235,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,01%−7,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,98%−7,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,66%+1,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor −0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,08×−0,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4.610 zile+4.175 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -95,05%−88,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15.107 din 15.932 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 21.834 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VARIETY-AUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VARIETY-AUTO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VARIETY-AUTO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VARIETY-AUTO SRL, cu sediul în Sat Lisaura Com. Ipoteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15371740, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/322/2003. Firma a fost înființată la data de 16 aprilie 2003 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, VARIETY-AUTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.232 lei și un rezultat net de -23.679 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VARIETY-AUTO SRL?

VARIETY-AUTO SRL (CUI 15371740) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VARIETY-AUTO SRL în sectorul său?

VARIETY-AUTO SRL ocupă locul 15.107 din 15.932 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VARIETY-AUTO SRL față de firmele din același domeniu?

VARIETY-AUTO SRL este mai veche decât 70% dintre cele 21.834 firme active cu CAEN 6820.

Este VARIETY-AUTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VARIETY-AUTO SRL (CUI 15371740) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VARIETY-AUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VARIETY-AUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VARIETY-AUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VARIETY-AUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VARIETY-AUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, VARIETY-AUTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VARIETY-AUTO SRL?

În anul 2025, VARIETY-AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.232 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VARIETY-AUTO SRL?

Firmoscop analizează VARIETY-AUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.