Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › VAMALEDO STAR SRL

VAMALEDO STAR SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sat Tulnici Com. Tulnici
CUI 15396745 · J39/299/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAMALEDO STAR SRL
CUI 15396745
Nr. Reg. Comerțului J39/299/2003
Sediu Sat Tulnici Com. Tulnici, Vrancea
Telefon 0237265452

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LEUŞTEAN DORINA MIHAELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.04.2003
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAMALEDO STAR SRL după CUI 15396745 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
83.446 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
11.369 lei
-7.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.6%
Față de sectorpeste 85% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 51.585 lei20142015: 54.553 lei20152016: 51.172 lei20162017: 50.171 lei20172018: 37.956 lei20182019: 57.342 lei20192020: 66.201 lei20202021: 56.777 lei20212022: 57.931 lei20222023: 75.602 lei20232024: 89.145 lei20242025: 83.446 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 83.446 lei 11.369 lei
2024 89.145 lei 12.249 lei
2023 75.602 lei 9.576 lei
2022 57.931 lei 7.747 lei
2021 56.777 lei 10.765 lei
2020 66.201 lei 16.170 lei
2019 57.342 lei 6.116 lei
2018 37.956 lei 5.335 lei
2017 50.171 lei 7.744 lei
2016 51.172 lei 6.799 lei
2015 54.553 lei 8.820 lei
2014 51.585 lei 6.275 lei
2013 58.596 lei 7.746 lei
2012 65.550 lei 9.141 lei
2011 37.115 lei 6.473 lei
2010 25.205 lei 3.890 lei
2009 42.254 lei 7.663 lei
2008 45.520 lei 7.176 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,62%−0,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,24%−0,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,14×+0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,9%−1,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,34%−0,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,76%+0,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,46×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,62×−0,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 588 zile+60 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,58% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 31.602 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 91.199 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAMALEDO STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAMALEDO STAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VAMALEDO STAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAMALEDO STAR SRL, cu sediul în Sat Tulnici Com. Tulnici, are codul unic de înregistrare (CUI) 15396745, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/299/2003. Firma a fost înființată la data de 24 aprilie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, VAMALEDO STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 83.446 lei și un rezultat net de 11.369 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAMALEDO STAR SRL?

VAMALEDO STAR SRL (CUI 15396745) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VAMALEDO STAR SRL în sectorul său?

VAMALEDO STAR SRL ocupă locul 31.602 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAMALEDO STAR SRL față de firmele din același domeniu?

VAMALEDO STAR SRL este mai veche decât 79% dintre cele 91.199 firme active cu CAEN 4711.

Este VAMALEDO STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAMALEDO STAR SRL (CUI 15396745) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAMALEDO STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAMALEDO STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAMALEDO STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAMALEDO STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAMALEDO STAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, VAMALEDO STAR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAMALEDO STAR SRL?

În anul 2025, VAMALEDO STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 83.446 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAMALEDO STAR SRL?

Firmoscop analizează VAMALEDO STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.