Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › PANVIL EXIM SRL

PANVIL EXIM SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 15402251 · J2003000337383
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PANVIL EXIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15402251
Nr. Reg. Comerțului J2003000337383
Sediu social Str. Buna Vestire nr. 1, Mun. Râmnicu Vâlcea, 240200
Telefon 0766280949

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.04.2003
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PANVIL EXIM SRL după CUI 15402251 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.019.409 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
45.073 lei
+1847.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.2%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.477.239 lei20142015: 5.258.114 lei20152016: 5.394.352 lei20162017: 5.229.016 lei20172018: 4.593.482 lei20182019: 4.886.257 lei20192020: 4.931.140 lei20202021: 5.346.479 lei20212022: 4.369.813 lei20222023: 1.856.427 lei20232024: 1.845.745 lei20242025: 2.019.409 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.019.409 lei 45.073 lei 4
2024 1.845.745 lei 2.315 lei 6
2023 1.856.427 lei 210.187 lei 3
2022 4.369.813 lei 43.874 lei 25
2021 5.346.479 lei 760.222 lei 35
2020 4.931.140 lei 934.895 lei 44
2019 4.886.257 lei 1.185.885 lei 48
2018 4.593.482 lei 1.063.354 lei 45
2017 5.229.016 lei 1.059.563 lei 44
2016 5.394.352 lei 1.038.112 lei 48
2015 5.258.114 lei 1.096.574 lei 48
2014 4.477.239 lei 1.041.708 lei 39
2013 2.504.569 lei 343.506 lei 38
2012 1.557.615 lei 21.979 lei 31
2011 1.652.417 lei 52.487 lei 32
2010 1.407.097 lei 28.330 lei 27
2009 1.166.988 lei 9.247 lei 27
2008 899.282 lei 1.666 lei 27

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 284 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,23%+2,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,1%+1,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,44×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,18%+1,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,84%+0,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,9%−1,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 504.852 lei+197.228 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,37× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 2,7%+1,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.006 din 7.462 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 14.764 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 6 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J38/337/2003 → J2003000337383

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PANVIL EXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PANVIL EXIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PANVIL EXIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PANVIL EXIM SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 15402251, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000337383. Firma a fost înființată la data de 25 aprilie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, PANVIL EXIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.019.409 lei și un rezultat net de 45.073 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PANVIL EXIM SRL?

PANVIL EXIM SRL (CUI 15402251) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PANVIL EXIM SRL în sectorul său?

PANVIL EXIM SRL ocupă locul 1.006 din 7.462 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PANVIL EXIM SRL față de firmele din același domeniu?

PANVIL EXIM SRL este mai veche decât 89% dintre cele 14.764 firme active cu CAEN 1071.

Este PANVIL EXIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PANVIL EXIM SRL (CUI 15402251) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PANVIL EXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PANVIL EXIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PANVIL EXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PANVIL EXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PANVIL EXIM SRL plătitoare de TVA?

Da, PANVIL EXIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PANVIL EXIM SRL?

În anul 2025, PANVIL EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.019.409 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PANVIL EXIM SRL?

Firmoscop analizează PANVIL EXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.