Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › VIADAN SRL

VIADAN SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 15433274 · J2003001214120
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIADAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO15433274
Nr. Reg. Comerțului J2003001214120
Sediu social Str. Răzoare nr. 1, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0264442896

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RUS CĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.05.2003
CAEN4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIADAN SRL după CUI 15433274 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
106.101.769 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
1.282.211 lei
-19.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.2%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 259 de firme din Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector77 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 257 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 25.028.227 lei20142015: 27.399.111 lei20152016: 33.720.106 lei20162017: 37.144.446 lei20172018: 41.891.401 lei20182019: 49.850.954 lei20192020: 40.507.821 lei20202021: 57.391.293 lei20212022: 68.972.180 lei20222023: 82.986.308 lei20232024: 96.609.997 lei20242025: 106.101.769 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 106.101.769 lei 1.282.211 lei 77
2024 96.609.997 lei 1.593.045 lei 73
2023 82.986.308 lei 1.060.201 lei 67
2022 68.972.180 lei 1.177.700 lei 64
2021 57.391.293 lei 902.683 lei 64
2020 40.507.821 lei -1.059.932 lei 62
2019 49.850.954 lei 275.805 lei 67
2018 41.891.401 lei 20.372 lei 61
2017 37.144.446 lei 324.863 lei 49
2016 33.720.106 lei 142.188 lei 48
2015 27.399.111 lei 200.718 lei 47
2014 25.028.227 lei 5.808 lei 48
2013 21.247.721 lei 5.651 lei 41
2012 17.993.173 lei 41.445 lei 41
2011 14.375.555 lei 15.561 lei 26
2010 11.169.106 lei 10.359 lei 19
2009 9.640.141 lei 85.429 lei 22
2008 7.493.789 lei 126.651 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 98 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,21%−0,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,75%−2,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,54×−1,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,45%−12,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,69%−1,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,03%+3,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.377.945 lei+54.520 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,05× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,93×−0,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,45%−0,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8 din 513 firme active cu bilanț depus (CAEN 4636)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 819 firme active din sector
SectorCAEN 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIADAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIADAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VIADAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIADAN SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15433274, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001214120. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN 4636).

La ultima verificare, VIADAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 106.101.769 lei și un rezultat net de 1.282.211 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIADAN SRL?

VIADAN SRL (CUI 15433274) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VIADAN SRL în sectorul său?

VIADAN SRL ocupă locul 8 din 513 firme active cu bilanț depus în CAEN 4636 (Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIADAN SRL față de firmele din același domeniu?

VIADAN SRL este mai veche decât 81% dintre cele 819 firme active cu CAEN 4636.

Este VIADAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIADAN SRL (CUI 15433274) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIADAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIADAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIADAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIADAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIADAN SRL plătitoare de TVA?

Da, VIADAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIADAN SRL?

În anul 2025, VIADAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 106.101.769 lei și un număr mediu de 77 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIADAN SRL?

Firmoscop analizează VIADAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.