Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › HYPERCOM SRL

HYPERCOM SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 15454951 · J2003000377152
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HYPERCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15454951
Nr. Reg. Comerțului J2003000377152
Sediu social Str LIBERTĂŢII nr. 2, et. 2, SPAŢIUL 2, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA
Telefon 0722383078

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI ION · administratorCREŢUL LEONARD CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.05.2003
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HYPERCOM SRL după CUI 15454951 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
3.846.408 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
364.862 lei
-39.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.5%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.085.847 lei20142015: 5.479.896 lei20152016: 5.255.898 lei20162017: 4.912.272 lei20172018: 4.789.489 lei20182019: 4.600.221 lei20192020: 4.676.175 lei20202021: 4.736.591 lei20212022: 5.438.731 lei20222023: 5.211.717 lei20232024: 4.534.407 lei20242025: 3.846.408 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.846.408 lei 364.862 lei 3
2024 4.534.407 lei 607.216 lei 3
2023 5.211.717 lei 635.529 lei 4
2022 5.438.731 lei 915.340 lei 4
2021 4.736.591 lei 689.538 lei 4
2020 4.676.175 lei 667.592 lei 4
2019 4.600.221 lei 605.179 lei 4
2018 4.789.489 lei 605.762 lei 4
2017 4.912.272 lei 558.512 lei 4
2016 5.255.898 lei 782.330 lei 4
2015 5.479.896 lei 749.240 lei 4
2014 5.085.847 lei 718.571 lei 4
2013 4.796.904 lei 434.350 lei 4
2012 5.893.702 lei 480.836 lei 4
2011 5.549.974 lei 388.250 lei 4
2010 4.948.652 lei 432.450 lei 4
2009 4.744.772 lei 350.965 lei 4
2008 4.847.926 lei 358.250 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 280 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 161 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,49%−3,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,04%+5,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,72×+1,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 70,67%−9,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11%−5,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,57%−5,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.282.136 lei−229.333 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,76×+0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,73%−5,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.488 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 12.915 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume235
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)125

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HYPERCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HYPERCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HYPERCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HYPERCOM SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 15454951, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000377152. Firma a fost înființată la data de 26 mai 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, HYPERCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.846.408 lei și un rezultat net de 364.862 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HYPERCOM SRL?

HYPERCOM SRL (CUI 15454951) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HYPERCOM SRL în sectorul său?

HYPERCOM SRL ocupă locul 1.488 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HYPERCOM SRL față de firmele din același domeniu?

HYPERCOM SRL este mai veche decât 88% dintre cele 12.915 firme active cu CAEN 4690.

Este HYPERCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HYPERCOM SRL (CUI 15454951) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HYPERCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HYPERCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HYPERCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HYPERCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HYPERCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, HYPERCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HYPERCOM SRL?

În anul 2025, HYPERCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.846.408 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HYPERCOM SRL?

Firmoscop analizează HYPERCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.