Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › INTER SOFT SRL

INTER SOFT SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 15473392 · J26/649/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTER SOFT SRL
Cod fiscal (CIF) RO15473392
Nr. Reg. Comerțului J26/649/2003
Sediu social Str. Sebeşului nr. 6, Mun. Târgu Mureş, 540038

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

HECSER ENIKO KRISZTINA · administratorTORDAI CSONGOR CSABA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.2003
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTER SOFT SRL după CUI 15473392 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.340.428 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
250.055 lei
-4.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.5%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 729.089 lei20142015: 737.224 lei20152016: 871.246 lei20162017: 928.019 lei20172018: 1.185.909 lei20182019: 1.361.373 lei20192020: 1.436.579 lei20202021: 1.702.031 lei20212022: 2.196.097 lei20222023: 2.434.003 lei20232024: 3.018.749 lei20242025: 3.340.428 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.340.428 lei 250.055 lei 14
2024 3.018.749 lei 263.067 lei 14
2023 2.434.003 lei 13.293 lei 14
2022 2.196.097 lei 241.924 lei 13
2021 1.702.031 lei 161.564 lei 12
2020 1.436.579 lei 130.034 lei 13
2019 1.361.373 lei 74.195 lei 12
2018 1.185.909 lei 3.453 lei 14
2017 928.019 lei -40.411 lei 14
2016 871.246 lei 46.447 lei 12
2015 737.224 lei 24.054 lei 12
2014 729.089 lei 69.793 lei 10
2013 834.114 lei 134.737 lei 11
2012 858.188 lei 175.501 lei 11
2011 767.198 lei 117.973 lei 12
2010 565.696 lei 168.642 lei 10
2009 411.425 lei 135.964 lei 6
2008 325.083 lei 122.107 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile−26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 66 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,49%−1,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 63,04%−6,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59×+0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,7×−0,59 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,52%−0,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,8%+6,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,98%+6,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 238.602 lei+22.977 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,92×+1,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 477.204× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,5%−3,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 190 din 11.901 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 19.879 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTER SOFT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTER SOFT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTER SOFT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTER SOFT SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 15473392, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/649/2003. Firma a fost înființată la data de 30 mai 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, INTER SOFT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.340.428 lei și un rezultat net de 250.055 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTER SOFT SRL?

INTER SOFT SRL (CUI 15473392) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTER SOFT SRL în sectorul său?

INTER SOFT SRL ocupă locul 190 din 11.901 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTER SOFT SRL față de firmele din același domeniu?

INTER SOFT SRL este mai veche decât 97% dintre cele 19.879 firme active cu CAEN 6201.

Este INTER SOFT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTER SOFT SRL (CUI 15473392) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTER SOFT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTER SOFT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTER SOFT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTER SOFT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTER SOFT SRL plătitoare de TVA?

Da, INTER SOFT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTER SOFT SRL?

În anul 2025, INTER SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.340.428 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTER SOFT SRL?

Firmoscop analizează INTER SOFT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.