Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › IONELACRI SRL

IONELACRI SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sat Ion Creangă Com. Ion Creangă
CUI 15485818 · J27/781/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IONELACRI SRL
Cod fiscal (CIF) RO15485818
Nr. Reg. Comerțului J27/781/2003
Sediu Sat Ion Creangă Com. Ion Creangă, Neamţ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LUNGU IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.06.2003
CAEN1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IONELACRI SRL după CUI 15485818 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.566.234 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
295.779 lei
+1457.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.9%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 349 de firme din Prelucrarea și conservarea cărnii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 38% din sector

Mediana sectorului: 6 angajați, din 360 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 340.050 lei20132014: 401.105 lei20142015: 541.663 lei20152016: 821.316 lei20162017: 1.075.805 lei20172018: 1.191.909 lei20182019: 1.133.275 lei20192021: 1.029.830 lei20212022: 1.335.999 lei20222023: 1.307.776 lei20232024: 1.499.830 lei20242025: 1.566.234 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.566.234 lei 295.779 lei 3
2024 1.499.830 lei 18.995 lei 3
2023 1.307.776 lei 81.631 lei 3
2022 1.335.999 lei 60.975 lei 3
2021 1.029.830 lei 16.124 lei 2
2019 1.133.275 lei 15.503 lei 3
2018 1.191.909 lei 7.299 lei 4
2017 1.075.805 lei 87.998 lei
2016 821.316 lei 15.669 lei 2
2015 541.663 lei 29.195 lei 2
2014 401.105 lei 16.660 lei 2
2013 340.050 lei 29.189 lei 2
2012 321.910 lei 9.236 lei 4
2011 223.552 lei 1.674 lei 3
2010 218.752 lei 6.689 lei 2
2009 280.579 lei 1.775 lei 2
2008 682.363 lei 12.692 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 311 zile−78 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 84 zile−35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,88%+17,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,06%−14,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,47×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,13×−2,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,17%+41,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,07%+14,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,94%+14,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 522.078 lei+22.135 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,8× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,55×−0,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 236 zile+27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 23,65%+20,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 246 din 559 firme active cu bilanț depus (CAEN 1011)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 939 firme active din sector
SectorCAEN 1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume41
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)24

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IONELACRI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IONELACRI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IONELACRI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IONELACRI SRL, cu sediul în Sat Ion Creangă Com. Ion Creangă, are codul unic de înregistrare (CUI) 15485818, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/781/2003. Firma a fost înființată la data de 5 iunie 2003 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN 1011).

La ultima verificare, IONELACRI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.566.234 lei și un rezultat net de 295.779 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IONELACRI SRL?

IONELACRI SRL (CUI 15485818) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IONELACRI SRL în sectorul său?

IONELACRI SRL ocupă locul 246 din 559 firme active cu bilanț depus în CAEN 1011 (Prelucrarea și conservarea cărnii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IONELACRI SRL față de firmele din același domeniu?

IONELACRI SRL este mai veche decât 75% dintre cele 939 firme active cu CAEN 1011.

Este IONELACRI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IONELACRI SRL (CUI 15485818) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IONELACRI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IONELACRI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IONELACRI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IONELACRI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IONELACRI SRL plătitoare de TVA?

Da, IONELACRI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IONELACRI SRL?

În anul 2025, IONELACRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.566.234 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IONELACRI SRL?

Firmoscop analizează IONELACRI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.