Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SONGS SRL

SONGS SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 15492815 · J2003001501129
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SONGS SRL
CUI 15492815
Nr. Reg. Comerțului J2003001501129
Sediu social Str. Fabricii nr. 4, sc. 2, et. 2, ap. 55, Mun. Cluj-Napoca, 400620
Telefon 0744255771

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUREŞAN SIMION ARGHIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.06.2003
CAEN4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SONGS SRL după CUI 15492815 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
142.497 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
8 lei
+100.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 623 de firme din Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 546 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 75.355 lei20142015: 94.057 lei20152016: 101.375 lei20162017: 131.638 lei20172018: 142.723 lei20182019: 162.651 lei20192020: 142.790 lei20202021: 151.826 lei20212022: 147.388 lei20222023: 126.108 lei20232024: 134.485 lei20242025: 142.497 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 142.497 lei 8 lei 1
2024 134.485 lei -1.911 lei 1
2023 126.108 lei -8.012 lei 2
2022 147.388 lei 29.333 lei 1
2021 151.826 lei 33.991 lei 1
2020 142.790 lei 26.659 lei 2
2019 162.651 lei 18.773 lei 2
2018 142.723 lei 18.075 lei 2
2017 131.638 lei 19.981 lei
2016 101.375 lei 3.695 lei
2015 94.057 lei 1.239 lei
2014 75.355 lei -9.593 lei
2013 47.938 lei -18.499 lei 3
2012 94.333 lei 192 lei 3
2011 85.455 lei -1.142 lei 2
2010 40.493 lei -18.793 lei 2
2009 52.276 lei -18.694 lei 2
2008 98.020 lei -10.977 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 141 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 78 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,01%+1,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,12%+0,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,04× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,97× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,01%+3,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,01%+1,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,88%−0,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 142.497 lei+8.012 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,27×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,71×+0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 135 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,02%+1,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 54 din 105 firme active cu bilanț depus (CAEN 4769)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 177 firme active din sector
SectorCAEN 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SONGS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SONGS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SONGS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SONGS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 15492815, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001501129. Firma a fost înființată la data de 9 iunie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN 4769).

La ultima verificare, SONGS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 142.497 lei și un rezultat net de 8 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SONGS SRL?

SONGS SRL (CUI 15492815) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SONGS SRL în sectorul său?

SONGS SRL ocupă locul 54 din 105 firme active cu bilanț depus în CAEN 4769 (Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SONGS SRL față de firmele din același domeniu?

SONGS SRL este mai veche decât 90% dintre cele 177 firme active cu CAEN 4769.

Este SONGS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SONGS SRL (CUI 15492815) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SONGS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SONGS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SONGS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SONGS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SONGS SRL plătitoare de TVA?

Nu, SONGS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SONGS SRL?

În anul 2025, SONGS SRL a raportat o cifră de afaceri de 142.497 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SONGS SRL?

Firmoscop analizează SONGS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.