Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › VIA THERM SRL

VIA THERM SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 15516337 · J12/1619/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIA THERM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15516337
Nr. Reg. Comerțului J12/1619/2003
Sediu social Str. Plopilor nr. 69, bl. P7, ap. 20, Mun. Cluj-Napoca, 400383
Telefon 0264435232

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.06.2003
CAEN6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIA THERM SRL după CUI 15516337 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
7.251 lei
-100.0% vs 2024
Profit net 2025
-232.053 lei
-145.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3200.3%
Mărime față de sector6 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.981 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 31.250 lei20102011: 12.455 lei20112012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 0 lei20142019: 911.021 lei20192020: 2.518.272 lei20202021: 2.104.719 lei20212022: 3.385.186 lei20222023: 2.327.092 lei20232024: 2.031.043 lei20242025: 7.251 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.251 lei -232.053 lei 6
2024 2.031.043 lei 509.569 lei 6
2023 2.327.092 lei 544.786 lei 6
2022 3.385.186 lei 681.197 lei 5
2021 2.104.719 lei 659.056 lei 5
2020 2.518.272 lei 776.568 lei 4
2019 911.021 lei 156.036 lei 4
2018 -58.119 lei 2
2017 -3.567 lei 1
2015 20.062 lei
2014 0 lei -12.084 lei
2013 0 lei -39.486 lei
2012 0 lei -6.224 lei 0
2011 12.455 lei -41.195 lei 1
2010 31.250 lei -31.647 lei 1
2009 33.112 lei -37.053 lei 1
2008 54.708 lei -16.444 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50.158 zile+49.974 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5.688 zile+5.677 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3.200,29%−3.225,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,28%+0,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,81×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,25%−24,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,12%−18,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,15%−0,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.209 lei−337.298 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −1,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 111.976 zile+111.691 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -26,01%−105,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.538 din 3.121 firme active cu bilanț depus (CAEN 6812)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 5.978 firme active din sector
SectorCAEN 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2003001619129 → J12/1619/2003
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1619/2003 → J2003001619129

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIA THERM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIA THERM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VIA THERM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIA THERM SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 15516337, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1619/2003. Firma a fost înființată la data de 17 iunie 2003 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 6812).

La ultima verificare, VIA THERM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.251 lei și un rezultat net de -232.053 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIA THERM SRL?

VIA THERM SRL (CUI 15516337) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VIA THERM SRL în sectorul său?

VIA THERM SRL ocupă locul 2.538 din 3.121 firme active cu bilanț depus în CAEN 6812 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIA THERM SRL față de firmele din același domeniu?

VIA THERM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 5.978 firme active cu CAEN 6812.

Este VIA THERM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIA THERM SRL (CUI 15516337) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIA THERM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIA THERM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIA THERM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIA THERM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIA THERM SRL plătitoare de TVA?

Da, VIA THERM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIA THERM SRL?

În anul 2025, VIA THERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.251 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIA THERM SRL?

Firmoscop analizează VIA THERM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.