Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › PETER SRL

PETER SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sat Răuceşti Com. Răuceşti
CUI 15521171 · J27/837/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PETER SRL
Cod fiscal (CIF) RO15521171
Nr. Reg. Comerțului J27/837/2003
Sediu Sat Răuceşti Com. Răuceşti, Neamţ
Telefon 0745915952

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

GAVRIL ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.06.2003
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PETER SRL după CUI 15521171 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
86.363 lei
-74.0% vs 2024
Profit net 2025
3.455 lei
-42.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 139.856 lei20142015: 142.045 lei20152016: 189.715 lei20162017: 221.706 lei20172018: 412.347 lei20182019: 414.959 lei20192020: 411.432 lei20202021: 449.390 lei20212022: 542.536 lei20222023: 461.598 lei20232024: 327.180 lei20242025: 86.363 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 86.363 lei 3.455 lei
2024 327.180 lei 6.046 lei 2
2023 461.598 lei 23.607 lei 2
2022 542.536 lei -30.222 lei 3
2021 449.390 lei 79.007 lei 5
2020 411.432 lei 36.188 lei 8
2019 414.959 lei -34.725 lei 3
2018 412.347 lei 51.347 lei 5
2017 221.706 lei 13.501 lei 5
2016 189.715 lei -16.127 lei 4
2015 142.045 lei -24.003 lei 5
2014 139.856 lei -29.422 lei 6
2013 77.508 lei -41.267 lei 10
2012 124.578 lei -50.950 lei 14
2011 111.063 lei -18.240 lei 8
2010 108.807 lei -1.612 lei 7
2009 104.620 lei 7.544 lei 2
2008 132.433 lei 1.727 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.680 zile+1.098 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4%+2,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,27%−5,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,1×−1,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,69%−2,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,65%−0,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,98%+4,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,16×−0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,42×−0,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 870 zile+551 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,24%+0,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.188 din 6.803 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 15.171 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PETER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PETER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PETER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PETER SRL, cu sediul în Sat Răuceşti Com. Răuceşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15521171, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/837/2003. Firma a fost înființată la data de 18 iunie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, PETER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 86.363 lei și un rezultat net de 3.455 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PETER SRL?

PETER SRL (CUI 15521171) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PETER SRL în sectorul său?

PETER SRL ocupă locul 3.188 din 6.803 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PETER SRL față de firmele din același domeniu?

PETER SRL este mai veche decât 80% dintre cele 15.171 firme active cu CAEN 4719.

Este PETER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PETER SRL (CUI 15521171) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PETER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PETER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PETER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PETER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PETER SRL plătitoare de TVA?

Da, PETER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PETER SRL?

În anul 2025, PETER SRL a raportat o cifră de afaceri de 86.363 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PETER SRL?

Firmoscop analizează PETER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.