Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SENSART CONSULTING SRL

SENSART CONSULTING SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 15565348 · J2003009151409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SENSART CONSULTING SRL
CUI 15565348
Nr. Reg. Comerțului J2003009151409
Sediu social Bld. Alexandru Ioan Cuza nr. 65, ÎN SUPRAFAŢĂ DE 30 MP, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11053
Telefon 0723772240

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LEVITCHI BOGDAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.07.2003
CAEN8559 · Alte forme de învățământ n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SENSART CONSULTING SRL după CUI 15565348 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
153.642 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-13.342 lei
-162.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.7%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.281 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 85% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.516 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 29.420 lei20142015: 55.377 lei20152016: 69.409 lei20162017: 91.965 lei20172018: 96.135 lei20182019: 81.382 lei20192020: 117.892 lei20202021: 136.159 lei20212022: 162.526 lei20222023: 158.446 lei20232024: 153.392 lei20242025: 153.642 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 153.642 lei -13.342 lei 2
2024 153.392 lei 21.532 lei 2
2023 158.446 lei 11.095 lei 2
2022 162.526 lei 39.740 lei 2
2021 136.159 lei 41.104 lei 2
2020 117.892 lei 24.224 lei 2
2019 81.382 lei -13.546 lei 2
2018 96.135 lei 9.560 lei 2
2017 91.965 lei 3.365 lei 2
2016 69.409 lei -2.419 lei 1
2015 55.377 lei 414 lei 1
2014 29.420 lei 3.369 lei 1
2013 17.240 lei -8.694 lei 2
2012 55.840 lei -1.182 lei 2
2011 39.700 lei 1.839 lei 1
2010 52.415 lei 3.426 lei 1
2009 56.363 lei 11.135 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 38 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,68%−22,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,36%+10,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,75×−1,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,57×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -47,11%−98,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -29,98%−68,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,64%−10,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.821 lei+125 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,45×+0,73 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 80,15×+9,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,14%−24,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.738 din 9.302 firme active cu bilanț depus (CAEN 8559)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 27.590 firme active din sector
SectorCAEN 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SENSART CONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SENSART CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SENSART CONSULTING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SENSART CONSULTING SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15565348, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003009151409. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2003 și are ca obiect principal de activitate Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559).

La ultima verificare, SENSART CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 153.642 lei și un rezultat net de -13.342 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SENSART CONSULTING SRL?

SENSART CONSULTING SRL (CUI 15565348) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SENSART CONSULTING SRL în sectorul său?

SENSART CONSULTING SRL ocupă locul 3.738 din 9.302 firme active cu bilanț depus în CAEN 8559 (Alte forme de învățământ n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SENSART CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

SENSART CONSULTING SRL este mai veche decât 99% dintre cele 27.590 firme active cu CAEN 8559.

Este SENSART CONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SENSART CONSULTING SRL (CUI 15565348) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SENSART CONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SENSART CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SENSART CONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SENSART CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SENSART CONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Nu, SENSART CONSULTING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SENSART CONSULTING SRL?

În anul 2025, SENSART CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 153.642 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SENSART CONSULTING SRL?

Firmoscop analizează SENSART CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.