Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › CONT INFO MP SRL

CONT INFO MP SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Călăraşi
CUI 15607362 · J51/360/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONT INFO MP SRL
CUI 15607362
Nr. Reg. Comerțului J51/360/2003
Sediu social Str. Stejarului nr. 3, bl. D9, sc. 2A, et. P, ap. 3, Mun. Călăraşi, 910129
Telefon 0242320917

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARIN PARASCHIVA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.07.2003
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONT INFO MP SRL după CUI 15607362 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
242.600 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
72.440 lei
-41.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.9%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 161.700 lei20142015: 183.150 lei20152016: 205.461 lei20162017: 197.365 lei20172018: 196.158 lei20182019: 244.700 lei20192020: 242.200 lei20202021: 286.850 lei20212022: 293.600 lei20222023: 291.950 lei20232024: 278.150 lei20242025: 242.600 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 242.600 lei 72.440 lei 2
2024 278.150 lei 122.740 lei 2
2023 291.950 lei 160.955 lei 2
2022 293.600 lei 173.981 lei 2
2021 286.850 lei 171.140 lei 2
2020 242.200 lei 135.444 lei 2
2019 244.700 lei 145.402 lei 2
2018 196.158 lei 95.646 lei 2
2017 197.365 lei 118.108 lei 2
2016 205.461 lei 130.544 lei 2
2015 183.150 lei 110.856 lei 2
2014 161.700 lei 70.206 lei 2
2013 178.950 lei 120.590 lei 2
2012 143.358 lei 82.372 lei 3
2011 114.045 lei 62.964 lei 3
2010 110.140 lei 37.845 lei 3
2009 107.300 lei 3.720 lei 3
2008 115.855 lei 27.068 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 301 zile+297 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,86%−14,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,33%+79,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,24×−150,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,08×+4,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 147,68%+123,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,05%+4,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,67%−79,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 121.300 lei−17.775 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,97×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 52,78%−29,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.191 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 15.340 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONT INFO MP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONT INFO MP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONT INFO MP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONT INFO MP SRL, cu sediul în Mun. Călăraşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 15607362, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/360/2003. Firma a fost înființată la data de 22 iulie 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, CONT INFO MP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 242.600 lei și un rezultat net de 72.440 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONT INFO MP SRL?

CONT INFO MP SRL (CUI 15607362) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONT INFO MP SRL în sectorul său?

CONT INFO MP SRL ocupă locul 6.191 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONT INFO MP SRL față de firmele din același domeniu?

CONT INFO MP SRL este mai veche decât 86% dintre cele 15.340 firme active cu CAEN 6920.

Este CONT INFO MP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONT INFO MP SRL (CUI 15607362) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONT INFO MP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONT INFO MP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONT INFO MP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONT INFO MP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONT INFO MP SRL plătitoare de TVA?

Nu, CONT INFO MP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONT INFO MP SRL?

În anul 2025, CONT INFO MP SRL a raportat o cifră de afaceri de 242.600 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONT INFO MP SRL?

Firmoscop analizează CONT INFO MP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.