Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › REM VIS ROM SRL

REM VIS ROM SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 15672581 · J40/11156/2003
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REM VIS ROM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15672581
Nr. Reg. Comerțului J40/11156/2003
Sediu social Bld. Iuliu Maniu nr. 188, bl. C, sc. 1, et. 8, ap. 31, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61124
Telefon 0724030942

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

REMER GEORGETA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.08.2003
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REM VIS ROM SRL după CUI 15672581 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
12.149 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
14.228 lei
+187.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă117.1%
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 29.483 lei20142015: 27.188 lei20152016: 17.514 lei20162017: 13.791 lei20172018: 15.679 lei20182019: 14.857 lei20192020: 16.817 lei20202021: 16.677 lei20212022: 13.426 lei20222023: 11.266 lei20232024: 13.630 lei20242025: 12.149 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.149 lei 14.228 lei
2024 13.630 lei -16.348 lei
2023 11.266 lei -10.015 lei
2022 13.426 lei 40.290 lei
2021 16.677 lei -8.789 lei
2020 16.817 lei -5.921 lei
2019 14.857 lei 1.175 lei
2018 15.679 lei -6.069 lei
2017 13.791 lei -12.724 lei
2016 17.514 lei -6.281 lei
2015 27.188 lei -10.741 lei
2014 29.483 lei -10.723 lei
2013 20.363 lei -1.730 lei
2012 29.724 lei -3.100 lei
2011 23.127 lei 1.880 lei
2010 22.293 lei -1.469 lei
2009 31.111 lei 9.368 lei
2008 25.578 lei 3.665 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 998 zile−296 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 117,11%+237,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 756,15%−230,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,13× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 323,73%+657,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -656,15%+223,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,76× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,14×−0,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 116 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 92,54%+147,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.591 din 12.246 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 31.451 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REM VIS ROM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REM VIS ROM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REM VIS ROM SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15672581, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11156/2003. Firma a fost înființată la data de 15 august 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, REM VIS ROM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.149 lei și un rezultat net de 14.228 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REM VIS ROM SRL?

REM VIS ROM SRL (CUI 15672581) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă REM VIS ROM SRL în sectorul său?

REM VIS ROM SRL ocupă locul 8.591 din 12.246 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REM VIS ROM SRL față de firmele din același domeniu?

REM VIS ROM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 31.451 firme active cu CAEN 7022.

Este REM VIS ROM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REM VIS ROM SRL (CUI 15672581) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REM VIS ROM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REM VIS ROM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REM VIS ROM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REM VIS ROM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REM VIS ROM SRL plătitoare de TVA?

Da, REM VIS ROM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REM VIS ROM SRL?

În anul 2025, REM VIS ROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.149 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REM VIS ROM SRL?

Firmoscop analizează REM VIS ROM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.