Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › D&M COMERT INDUSTRIE SRL

D&M COMERT INDUSTRIE SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 15687779 · J2003011510401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire D&M COMERT INDUSTRIE SRL
Cod fiscal (CIF) RO15687779
Nr. Reg. Comerțului J2003011510401
Sediu social Str. Soldat Velicu Ştefan nr. 3, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DEME DRAGOŞ GABRIEL · administratorDEME DANIEL BOGDAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.08.2003
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută D&M COMERT INDUSTRIE SRL după CUI 15687779 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
7.274.081 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
396.391 lei
+363.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.4%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.274 de firme din Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.215 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.336.552 lei20142015: 4.704.543 lei20152016: 5.006.531 lei20162017: 5.258.859 lei20172018: 5.285.974 lei20182019: 4.346.537 lei20192020: 3.149.684 lei20202021: 3.858.117 lei20212022: 5.995.896 lei20222023: 6.595.394 lei20232024: 6.461.067 lei20242025: 7.274.081 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.274.081 lei 396.391 lei 15
2024 6.461.067 lei 85.562 lei 17
2023 6.595.394 lei 416.575 lei 18
2022 5.995.896 lei 560.910 lei 20
2021 3.858.117 lei 38.743 lei 19
2020 3.149.684 lei 124.412 lei 18
2019 4.346.537 lei 123.653 lei 21
2018 5.285.974 lei 931.661 lei 19
2017 5.258.859 lei 633.305 lei 20
2016 5.006.531 lei 795.716 lei 19
2015 4.704.543 lei 622.363 lei 14
2014 3.336.552 lei 259.834 lei 11
2013 2.654.897 lei 303.594 lei 7
2012 1.543.458 lei 62.736 lei 4
2011 1.092.058 lei 120.488 lei 3
2010 316.665 lei 53 lei 2
2009 164.263 lei 9.771 lei
2008 387.974 lei 19.266 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 279 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,45%+4,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,45%+5,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,88×+1,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,79%+29,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,95%+4,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,11%−5,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 484.939 lei+104.876 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,77×+2,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,21%+4,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 235 din 2.175 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 3.147 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)53
Valoare totală (2024–2026)160.065 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA MARITIMA DIN CONSTANTA, FONDUL ROMAN DE CONTRAGARANTARE S.A., CNCIR - COMPANIA NATIONALA PENTRU CONTROLUL CAZANELOR, INSTALATIILOR DE RIDICAT SI RECIPIENTELOR SUB PRESIUNE S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru D&M COMERT INDUSTRIE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți D&M COMERT INDUSTRIE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru D&M COMERT INDUSTRIE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

D&M COMERT INDUSTRIE SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15687779, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003011510401. Firma a fost înființată la data de 22 august 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, D&M COMERT INDUSTRIE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.274.081 lei și un rezultat net de 396.391 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are D&M COMERT INDUSTRIE SRL?

D&M COMERT INDUSTRIE SRL (CUI 15687779) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă D&M COMERT INDUSTRIE SRL în sectorul său?

D&M COMERT INDUSTRIE SRL ocupă locul 235 din 2.175 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este D&M COMERT INDUSTRIE SRL față de firmele din același domeniu?

D&M COMERT INDUSTRIE SRL este mai veche decât 74% dintre cele 3.147 firme active cu CAEN 4649.

Este D&M COMERT INDUSTRIE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare D&M COMERT INDUSTRIE SRL (CUI 15687779) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este D&M COMERT INDUSTRIE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, D&M COMERT INDUSTRIE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în D&M COMERT INDUSTRIE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru D&M COMERT INDUSTRIE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este D&M COMERT INDUSTRIE SRL plătitoare de TVA?

Da, D&M COMERT INDUSTRIE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a D&M COMERT INDUSTRIE SRL?

În anul 2025, D&M COMERT INDUSTRIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.274.081 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu D&M COMERT INDUSTRIE SRL?

Firmoscop analizează D&M COMERT INDUSTRIE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.