Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › OTI'S GENERAL SRL

OTI'S GENERAL SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 15710731 · J2003001120036
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OTI'S GENERAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO15710731
Nr. Reg. Comerțului J2003001120036
Sediu social Bld. Fraţii Goleşti, bl. S8, sc. C, ap. 2, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110174
Telefon 0248221300

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

OTINEANU ION-JAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.09.2003
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OTI'S GENERAL SRL după CUI 15710731 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
238.613 lei
0.0% vs 2023
Profit net 2024
119.930 lei
0.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă50.3%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 10.856 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 25,9%.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 475.365 lei20082009: 495.365 lei20092010: 407.508 lei20102011: 319.196 lei20112012: 203.013 lei20122013: 227.933 lei20132014: 151.692 lei20142015: 193.732 lei20152016: 209.447 lei20162017: 238.613 lei20172023: 238.613 lei20232024: 238.613 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 238.613 lei 119.930 lei
2023 238.613 lei 119.930 lei
2017 238.613 lei 119.930 lei 3
2016 209.447 lei 113.245 lei 4
2015 193.732 lei 172.035 lei 3
2014 151.692 lei 54.317 lei
2013 227.933 lei 131.207 lei
2012 203.013 lei 83.865 lei 4
2011 319.196 lei 201.591 lei 5
2010 407.508 lei 168.772 lei 6
2009 495.365 lei 122.133 lei 5
2008 475.365 lei 168.167 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.055 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 251 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,26% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,02% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,78× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,56× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,78% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,27% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,07% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 52,3× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 100,96% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.330 din 11.004 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 21.150 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OTI'S GENERAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OTI'S GENERAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru OTI'S GENERAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OTI'S GENERAL SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15710731, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001120036. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, OTI'S GENERAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 238.613 lei și un rezultat net de 119.930 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OTI'S GENERAL SRL?

OTI'S GENERAL SRL (CUI 15710731) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OTI'S GENERAL SRL în sectorul său?

OTI'S GENERAL SRL ocupă locul 4.330 din 11.004 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OTI'S GENERAL SRL față de firmele din același domeniu?

OTI'S GENERAL SRL este mai veche decât 95% dintre cele 21.150 firme active cu CAEN 7020.

Este OTI'S GENERAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OTI'S GENERAL SRL (CUI 15710731) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OTI'S GENERAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OTI'S GENERAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OTI'S GENERAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OTI'S GENERAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OTI'S GENERAL SRL plătitoare de TVA?

Da, OTI'S GENERAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OTI'S GENERAL SRL?

În anul 2024, OTI'S GENERAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 238.613 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OTI'S GENERAL SRL?

Firmoscop analizează OTI'S GENERAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.