Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › PROSYS SRL

PROSYS SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Roman
CUI 15711494 · J27/1208/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROSYS SRL
Cod fiscal (CIF) RO15711494
Nr. Reg. Comerțului J27/1208/2003
Sediu social Str. Ion Creangă, bl. 2, sc. D, et. 3, ap. 61, Mun. Roman, jud. NEAMŢ, 611128
Telefon 0233743865

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

HARABAGIU SANDU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.09.2003
CAEN4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROSYS SRL după CUI 15711494 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
175.119 lei
+26.0% vs 2024
Profit net 2025
94.910 lei
+16.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă54.2%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 364 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 60.837 lei20142015: 83.410 lei20152016: 75.543 lei20162017: 68.209 lei20172018: 76.713 lei20182019: 80.678 lei20192020: 132.497 lei20202021: 116.394 lei20212022: 133.325 lei20222023: 119.534 lei20232024: 138.467 lei20242025: 175.119 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 175.119 lei 94.910 lei
2024 138.467 lei 81.252 lei
2023 119.534 lei 70.472 lei
2022 133.325 lei 65.346 lei
2021 116.394 lei 69.498 lei 1
2020 132.497 lei 10.860 lei 1
2019 80.678 lei 1.254 lei 1
2018 76.713 lei 4.180 lei 1
2017 68.209 lei 5.144 lei 1
2016 75.543 lei 15.913 lei 1
2015 83.410 lei 4.665 lei 1
2014 60.837 lei 1.821 lei 1
2013 66.042 lei 5.889 lei 1
2012 66.134 lei 5.634 lei 1
2011 62.168 lei 11.572 lei 1
2010 65.638 lei 10.479 lei 1
2009 132.875 lei 645 lei 2
2008 80.756 lei 596 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 54,2%−4,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,63%+1,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,1×−4,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,52%+0,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 87,3%−1,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 92,37%−1,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,61×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,89×+2,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 180,7%−49,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 368 din 514 firme active cu bilanț depus (CAEN 4662)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 733 firme active din sector
SectorCAEN 4662 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROSYS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROSYS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROSYS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROSYS SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 15711494, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/1208/2003. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte (CAEN 4662).

La ultima verificare, PROSYS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 175.119 lei și un rezultat net de 94.910 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROSYS SRL?

PROSYS SRL (CUI 15711494) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROSYS SRL în sectorul său?

PROSYS SRL ocupă locul 368 din 514 firme active cu bilanț depus în CAEN 4662 (Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROSYS SRL față de firmele din același domeniu?

PROSYS SRL este mai veche decât 85% dintre cele 733 firme active cu CAEN 4662.

Este PROSYS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROSYS SRL (CUI 15711494) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROSYS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROSYS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROSYS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROSYS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROSYS SRL plătitoare de TVA?

Da, PROSYS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROSYS SRL?

În anul 2025, PROSYS SRL a raportat o cifră de afaceri de 175.119 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROSYS SRL?

Firmoscop analizează PROSYS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.