Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › PALFIDANI SRL

PALFIDANI SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 15738058 · J2003001008244
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PALFIDANI SRL
Cod fiscal (CIF) RO15738058
Nr. Reg. Comerțului J2003001008244
Sediu social Str. Oituz nr. 8, ap. 5, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430202
Telefon 0262219441

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PALFI DĂNUŢ NICOLAE · administratorPALFI NATALIA FLORINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.09.2003
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PALFIDANI SRL după CUI 15738058 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
1.945.782 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
20.205 lei
+575.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 470.230 lei20142015: 671.137 lei20152016: 887.677 lei20162017: 1.045.118 lei20172018: 1.116.144 lei20182019: 1.218.572 lei20192020: 1.200.503 lei20202021: 1.319.418 lei20212022: 1.471.060 lei20222023: 1.354.354 lei20232024: 1.817.544 lei20242025: 1.945.782 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.945.782 lei 20.205 lei 8
2024 1.817.544 lei 2.992 lei 7
2023 1.354.354 lei 49.092 lei 7
2022 1.471.060 lei -40.370 lei 8
2021 1.319.418 lei -27.945 lei 8
2020 1.200.503 lei 1.330 lei 8
2019 1.218.572 lei 6.837 lei 8
2018 1.116.144 lei -15.973 lei 7
2017 1.045.118 lei -5.828 lei 9
2016 887.677 lei 1.304 lei 9
2015 671.137 lei -50.117 lei 8
2014 470.230 lei 313.814 lei 10
2013 478.101 lei -84.983 lei 10
2012 445.048 lei -60.569 lei 8
2011 475.128 lei -58.024 lei 8
2010 311.990 lei -76.031 lei 8
2009 379.588 lei -70.308 lei 8
2008 540.925 lei -19.791 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 171 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,04%+0,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 113,05%−2,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,88× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,5%+2,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -12,91%+2,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.223 lei−16.426 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,41×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,19×+0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 87 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,04%+0,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.088 din 47.594 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 91.152 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PALFIDANI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PALFIDANI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PALFIDANI SRL, cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 15738058, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001008244. Firma a fost înființată la data de 12 septembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, PALFIDANI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.945.782 lei și un rezultat net de 20.205 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PALFIDANI SRL?

PALFIDANI SRL (CUI 15738058) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă PALFIDANI SRL în sectorul său?

PALFIDANI SRL ocupă locul 5.088 din 47.594 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PALFIDANI SRL față de firmele din același domeniu?

PALFIDANI SRL este mai veche decât 78% dintre cele 91.152 firme active cu CAEN 4711.

Este PALFIDANI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PALFIDANI SRL (CUI 15738058) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PALFIDANI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PALFIDANI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PALFIDANI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PALFIDANI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PALFIDANI SRL plătitoare de TVA?

Da, PALFIDANI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PALFIDANI SRL?

În anul 2025, PALFIDANI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.945.782 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PALFIDANI SRL?

Firmoscop analizează PALFIDANI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.