Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › DANELUTA SRL

DANELUTA SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Unirea Com. Unirea
CUI 15769275 · J01/817/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DANELUTA SRL
Cod fiscal (CIF) RO15769275
Nr. Reg. Comerțului J01/817/2003
Sediu social Str. Traian nr. 313, bl. 2, ap. 5, Sat Unirea Com. Unirea, jud. ALBA, 517785

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

PÂRȚILĂ LIVIU · administratorPÂRȚILĂ ELENA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.09.2003
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DANELUTA SRL după CUI 15769275 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2025
380.172 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
-140.159 lei
-56.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-36.9%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 917.846 lei20142015: 1.049.650 lei20152016: 1.088.956 lei20162017: 1.306.897 lei20172018: 1.655.643 lei20182019: 1.685.492 lei20192020: 2.677.239 lei20202021: 2.753.131 lei20212022: 2.991.777 lei20222023: 1.356.090 lei20232024: 297.949 lei20242025: 380.172 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 380.172 lei -140.159 lei 3
2024 297.949 lei -89.744 lei 3
2023 1.356.090 lei -8.545 lei 4
2022 2.991.777 lei 276.503 lei 7
2021 2.753.131 lei 251.814 lei 7
2020 2.677.239 lei 206.464 lei 8
2019 1.685.492 lei 62.579 lei 8
2018 1.655.643 lei 3.984 lei 8
2017 1.306.897 lei -24.294 lei 7
2016 1.088.956 lei 12.667 lei 7
2015 1.049.650 lei 13.739 lei 6
2014 917.846 lei 28.948 lei 5
2013 734.581 lei 1.774 lei 6
2012 584.917 lei 2.905 lei 5
2011 531.646 lei 14.138 lei 4
2010 333.517 lei 13.872 lei 3
2009 190.187 lei -31.030 lei 2
2008 141.700 lei -3.181 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 210 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 26 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -36,87%−6,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,5%+28,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,65×+2,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -233,84%−188,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -50,28%−27,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,5%−28,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 126.724 lei+27.408 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,36×+0,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,76×+2,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 zile−130 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -25,9%−4,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15.890 din 47.595 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 91.204 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DANELUTA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DANELUTA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DANELUTA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DANELUTA SRL, cu sediul în Sat Unirea Com. Unirea, are codul unic de înregistrare (CUI) 15769275, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/817/2003. Firma a fost înființată la data de 26 septembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DANELUTA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 380.172 lei și un rezultat net de -140.159 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DANELUTA SRL?

DANELUTA SRL (CUI 15769275) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DANELUTA SRL în sectorul său?

DANELUTA SRL ocupă locul 15.890 din 47.595 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DANELUTA SRL față de firmele din același domeniu?

DANELUTA SRL este mai veche decât 77% dintre cele 91.204 firme active cu CAEN 4711.

Este DANELUTA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DANELUTA SRL (CUI 15769275) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DANELUTA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DANELUTA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DANELUTA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DANELUTA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DANELUTA SRL plătitoare de TVA?

Da, DANELUTA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DANELUTA SRL?

În anul 2025, DANELUTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 380.172 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DANELUTA SRL?

Firmoscop analizează DANELUTA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.