Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Maramureș › PUFULETE SRL

PUFULETE SRL

Înființată în 2003 · 23 de ani vechime · Loc. Buşag Orş. Tăuţii-Măgherăuş
CUI 15800214 · J2003001141242
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PUFULETE SRL
Cod fiscal (CIF) RO15800214
Nr. Reg. Comerțului J2003001141242
Sediu social 123 nr. 5-12, Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, jud. Maramureş, 437348
Telefon 0262293467

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MEDAN AXENTE GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PUFULETE SRL după CUI 15800214 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.964.603 lei
+8,0% vs 2024
Profit net 2025
125.497 lei
-82,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.5%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 288 de firme din Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector22 de angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 317 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.039.702 lei20142015: 2.258.739 lei20152016: 2.334.507 lei20162017: 2.708.135 lei20172018: 2.803.745 lei20182019: 2.944.696 lei20192020: 3.069.425 lei20202021: 3.145.637 lei20212022: 4.124.346 lei20222023: 4.302.072 lei20232024: 4.577.021 lei20242025: 4.964.603 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.964.603 lei 125.497 lei 22
2024 4.577.021 lei 719.574 lei 18
2023 4.302.072 lei 815.366 lei 18
2022 4.124.346 lei 1.154.737 lei 16
2021 3.145.637 lei 426.262 lei 17
2020 3.069.425 lei 434.103 lei 17
2019 2.944.696 lei 542.430 lei 16
2018 2.803.745 lei 500.527 lei 19
2017 2.708.135 lei 336.046 lei 19
2016 2.334.507 lei 249.183 lei 18
2015 2.258.739 lei 325.591 lei 20
2014 2.039.702 lei 325.471 lei 19
2013 1.972.436 lei 119.057 lei 20
2012 1.856.530 lei 26.343 lei 20
2011 1.810.960 lei 12.266 lei 23
2010 2.129.959 lei 152.547 lei 30
2009 2.355.639 lei 128.912 lei 34
2008 2.661.269 lei 186.729 lei 35

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile+10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,53%−13,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,08%+2,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 24,51×−42,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,4%−11,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,3%−10,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,92%−2,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 225.664 lei−28.615 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,91×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,82×+1,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 34 de zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,52%−15,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 54 din 434 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1072)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 824 de firme active din sector
SectorCAEN 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PUFULETE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PUFULETE SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

PUFULETE SRL, cu sediul în Loc. Buşag Orş. Tăuţii-Măgherăuş, are codul unic de înregistrare (CUI) 15800214, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001141242. Firma a fost înființată la data de 9 octombrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN 1072).

La ultima verificare, PUFULETE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.964.603 lei și un rezultat net de 125.497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PUFULETE SRL?

PUFULETE SRL (CUI 15800214) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PUFULETE SRL în sectorul său?

PUFULETE SRL ocupă locul 54 din 434 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1072 (Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PUFULETE SRL față de firmele din același domeniu?

PUFULETE SRL este mai veche decât 91% dintre cele 824 de firme active cu CAEN 1072.

Este PUFULETE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PUFULETE SRL (CUI 15800214) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PUFULETE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PUFULETE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PUFULETE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PUFULETE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PUFULETE SRL plătitoare de TVA?

Da, PUFULETE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PUFULETE SRL?

În anul 2025, PUFULETE SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.964.603 lei și un număr mediu de 22 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PUFULETE SRL?

Firmoscop analizează PUFULETE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Maramureș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1072 din Maramureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.