Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › TRANS-MAG SRL

TRANS-MAG SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
CUI 15804771 · J22/1845/2003
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRANS-MAG SRL
Cod fiscal (CIF) RO15804771
Nr. Reg. Comerțului J22/1845/2003
Sediu social Str. Gării nr. 7, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea, jud. IAŞI, 707085
Telefon 0747039293

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ANTON DANIELA MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.10.2003
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRANS-MAG SRL după CUI 15804771 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
1.245.432 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
108.018 lei
-12.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.7%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.919 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 200.018 lei20142015: 265.566 lei20152016: 292.222 lei20162017: 900.501 lei20172018: 920.861 lei20182019: 832.782 lei20192020: 846.739 lei20202021: 624.236 lei20212022: 698.557 lei20222023: 734.569 lei20232024: 1.246.793 lei20242025: 1.245.432 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.245.432 lei 108.018 lei 2
2024 1.246.793 lei 123.777 lei 3
2023 734.569 lei -102.408 lei 2
2022 698.557 lei 15.601 lei 2
2021 624.236 lei -249.877 lei 1
2020 846.739 lei -131.136 lei 2
2019 832.782 lei -190.803 lei 2
2018 920.861 lei 59.327 lei 3
2017 900.501 lei 241.006 lei 3
2016 292.222 lei -93.809 lei 2
2015 265.566 lei -111.608 lei 3
2014 200.018 lei -75.366 lei 2
2013 178.202 lei -29.866 lei
2012 95.806 lei -36.878 lei
2011 89.813 lei -55.753 lei 2
2010 81.547 lei -52.256 lei 2
2009 203.523 lei -1.710 lei 3
2008 149.421 lei -32.456 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 498 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 208 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,67%−1,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 133,61%−10,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,75×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,5%−1,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -33,51%+10,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 622.716 lei+207.118 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,98×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 26,82×+17,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,36%+0,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 413 din 6.146 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 15.581 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)436.586 lei

Cumpărători: COMUNA CIUREA, COMUNA GRAJDURI, ANSAMBLUL ARTISTIC PROFESIONIST "CONSTANTIN ARVINTE" AL CONSILIULUI JUDETEAN IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRANS-MAG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRANS-MAG SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRANS-MAG SRL, cu sediul în Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea, are codul unic de înregistrare (CUI) 15804771, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1845/2003. Firma a fost înființată la data de 10 octombrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, TRANS-MAG SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.245.432 lei și un rezultat net de 108.018 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRANS-MAG SRL?

TRANS-MAG SRL (CUI 15804771) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă TRANS-MAG SRL în sectorul său?

TRANS-MAG SRL ocupă locul 413 din 6.146 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRANS-MAG SRL față de firmele din același domeniu?

TRANS-MAG SRL este mai veche decât 95% dintre cele 15.581 firme active cu CAEN 4939.

Este TRANS-MAG SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRANS-MAG SRL (CUI 15804771) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRANS-MAG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRANS-MAG SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRANS-MAG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRANS-MAG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRANS-MAG SRL plătitoare de TVA?

Da, TRANS-MAG SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRANS-MAG SRL?

În anul 2025, TRANS-MAG SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.245.432 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRANS-MAG SRL?

Firmoscop analizează TRANS-MAG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.