Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ALPACCESS SRL

ALPACCESS SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Bucov Com. Bucov
CUI 15810340 · J2003001661294
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALPACCESS SRL
Cod fiscal (CIF) RO15810340
Nr. Reg. Comerțului J2003001661294
Sediu social Str. Octavian Goga nr. 30, Sat Bucov Com. Bucov, jud. PRAHOVA, 107110
Telefon 542087

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STATE DRAGOŞ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.10.2003
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALPACCESS SRL după CUI 15810340 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
48.401.452 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
470.898 lei
-92.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector95 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.115.121 lei20142015: 18.562.089 lei20152016: 15.285.293 lei20162017: 20.273.468 lei20172018: 27.390.308 lei20182019: 31.912.045 lei20192020: 28.567.855 lei20202021: 35.121.705 lei20212022: 42.764.031 lei20222023: 51.110.231 lei20232024: 61.015.901 lei20242025: 48.401.452 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 48.401.452 lei 470.898 lei 95
2024 61.015.901 lei 6.091.065 lei 112
2023 51.110.231 lei 5.480.776 lei 86
2022 42.764.031 lei 6.317.783 lei 78
2021 35.121.705 lei 269.693 lei 73
2020 28.567.855 lei 3.056.156 lei 73
2019 31.912.045 lei 4.457.656 lei 70
2018 27.390.308 lei 3.643.619 lei 50
2017 20.273.468 lei 4.195.294 lei 42
2016 15.285.293 lei 736.472 lei 45
2015 18.562.089 lei 5.248.412 lei 41
2014 7.115.121 lei 1.317.440 lei 62
2013 6.586.672 lei 1.048.920 lei 28
2012 3.754.413 lei 368.215 lei 24
2011 3.887.430 lei 307.558 lei 42
2010 1.887.413 lei 111.837 lei 19
2009 1.044.103 lei 62.458 lei 10
2008 1.007.152 lei 120.849 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,97%−9,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,22%+5,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,76×−0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,57×+0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,48%−27,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,57%−18,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,37%−3,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 509.489 lei−35.296 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,61×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 49,72×−0,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,09%−11,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 3.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 8.515 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALPACCESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALPACCESS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ALPACCESS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALPACCESS SRL, cu sediul în Sat Bucov Com. Bucov, are codul unic de înregistrare (CUI) 15810340, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001661294. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, ALPACCESS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 48.401.452 lei și un rezultat net de 470.898 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALPACCESS SRL?

ALPACCESS SRL (CUI 15810340) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ALPACCESS SRL în sectorul său?

ALPACCESS SRL ocupă locul 20 din 3.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALPACCESS SRL față de firmele din același domeniu?

ALPACCESS SRL este mai veche decât 95% dintre cele 8.515 firme active cu CAEN 4399.

Este ALPACCESS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALPACCESS SRL (CUI 15810340) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALPACCESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALPACCESS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALPACCESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALPACCESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALPACCESS SRL plătitoare de TVA?

Da, ALPACCESS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALPACCESS SRL?

În anul 2025, ALPACCESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 48.401.452 lei și un număr mediu de 95 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALPACCESS SRL?

Firmoscop analizează ALPACCESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.