Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MANDIX SRL

MANDIX SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Săsciori Com. Recea
CUI 15851234 · J2003002093081
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MANDIX SRL
CUI 15851234
Nr. Reg. Comerțului J2003002093081
Sediu social Str. Plopului, Mun. Făgăraş, jud. BRAŞOV, 505200
Telefon 0766485415

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.10.2003
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MANDIX SRL după CUI 15851234 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
34.355 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
3.064 lei
+221.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.9%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.031 lei20142015: 77.382 lei20152016: 71.577 lei20162017: 47.864 lei20172018: 66.971 lei20182019: 82.900 lei20192020: 24.460 lei20202021: 63.234 lei20212022: 43.000 lei20222023: 23.396 lei20232024: 29.576 lei20242025: 34.355 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 34.355 lei 3.064 lei
2024 29.576 lei -2.513 lei
2023 23.396 lei -6.639 lei
2022 43.000 lei 12.801 lei
2021 63.234 lei 20.611 lei
2020 24.460 lei 3.796 lei
2019 82.900 lei 35.001 lei
2018 66.971 lei 23.080 lei
2017 47.864 lei 12.452 lei
2016 71.577 lei 25.212 lei
2015 77.382 lei 23.980 lei
2014 20.031 lei -1.678 lei
2013 17.505 lei 5.226 lei
2012 20.613 lei 3.137 lei 0
2011 29.811 lei 3.184 lei 0
2010 36.283 lei 3.236 lei
2009 25.881 lei 630 lei
2008 25.354 lei 407 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 6 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,92%+17,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,21%+0,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 82,41×−47,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,65%+12,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,57%+12,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,79%−0,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,74×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,83×+0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 438 zile−51 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,17%+20 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.412 din 10.646 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 19.883 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Mun. Făgăraş → Sat Săsciori Com. Recea
  • 29 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4743 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate → 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 29 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/2093/2003 → J2003002093081

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MANDIX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MANDIX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MANDIX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MANDIX SRL, cu sediul în Sat Săsciori Com. Recea, are codul unic de înregistrare (CUI) 15851234, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003002093081. Firma a fost înființată la data de 29 octombrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, MANDIX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.355 lei și un rezultat net de 3.064 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MANDIX SRL?

MANDIX SRL (CUI 15851234) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MANDIX SRL în sectorul său?

MANDIX SRL ocupă locul 8.412 din 10.646 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MANDIX SRL față de firmele din același domeniu?

MANDIX SRL este mai veche decât 88% dintre cele 19.883 firme active cu CAEN 4712.

Este MANDIX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MANDIX SRL (CUI 15851234) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MANDIX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MANDIX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MANDIX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MANDIX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MANDIX SRL plătitoare de TVA?

Nu, MANDIX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MANDIX SRL?

În anul 2025, MANDIX SRL a raportat o cifră de afaceri de 34.355 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MANDIX SRL?

Firmoscop analizează MANDIX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.