Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › COCALISA PRIMERA SRL

COCALISA PRIMERA SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Orş. Cisnădie
CUI 15873771 · J32/1089/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COCALISA PRIMERA SRL
Cod fiscal (CIF) RO15873771
Nr. Reg. Comerțului J32/1089/2018
Sediu social Str. Transilvaniei nr. 6, Orş. Cisnădie, jud. SIBIU, 555300
Telefon 0251431123

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POGAN FLAVIUS-IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2018
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COCALISA PRIMERA SRL după CUI 15873771 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
121.480 lei
-56.0% vs 2024
Profit net 2025
-28.947 lei
-149.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-23.8%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 41.310 lei20142015: 129.517 lei20152016: 238.588 lei20162017: 224.586 lei20172018: 134.014 lei20182019: 237.080 lei20192020: 215.437 lei20202021: 239.348 lei20212022: 214.519 lei20222023: 448.063 lei20232024: 275.982 lei20242025: 121.480 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 121.480 lei -28.947 lei 1
2024 275.982 lei 58.754 lei 1
2023 448.063 lei 249.057 lei 1
2022 214.519 lei 9.188 lei 1
2021 239.348 lei 721 lei 2
2020 215.437 lei 11.241 lei 2
2019 237.080 lei 67.088 lei 1
2018 134.014 lei 17.684 lei 1
2017 224.586 lei 74.514 lei 1
2016 238.588 lei 68.094 lei 1
2015 129.517 lei -14.130 lei 2
2014 41.310 lei -14.869 lei 1
2013 45.239 lei -11.760 lei 2
2012 38.595 lei -21.160 lei 2
2011 34.541 lei -15.117 lei 2
2010 62.260 lei 105 lei 2
2009 30.627 lei 246 lei 1
2008 82.037 lei 31.633 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 977 zile+527 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 156 zile+82 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -23,83%−45,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,68%+1,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,97×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9,12%−26,03 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,51%−13,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,45%−1,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 121.480 lei−154.502 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,54×−10,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile+24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,31%−35,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.450 din 12.231 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 31.427 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Craiova → Orş. Cisnădie
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2018
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/1651/2003 → J32/1089/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 01.08.2018 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sibiu → Dolj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie → Municipiul Craiova
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1089/2018 → J16/1651/2003
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Dolj → Sibiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Craiova → Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COCALISA PRIMERA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COCALISA PRIMERA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COCALISA PRIMERA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COCALISA PRIMERA SRL, cu sediul în Orş. Cisnădie, are codul unic de înregistrare (CUI) 15873771, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1089/2018. Firma a fost înființată la data de 6 noiembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, COCALISA PRIMERA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.480 lei și un rezultat net de -28.947 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COCALISA PRIMERA SRL?

COCALISA PRIMERA SRL (CUI 15873771) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COCALISA PRIMERA SRL în sectorul său?

COCALISA PRIMERA SRL ocupă locul 4.450 din 12.231 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COCALISA PRIMERA SRL față de firmele din același domeniu?

COCALISA PRIMERA SRL este mai veche decât 94% dintre cele 31.427 firme active cu CAEN 7022.

Este COCALISA PRIMERA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COCALISA PRIMERA SRL (CUI 15873771) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COCALISA PRIMERA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COCALISA PRIMERA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COCALISA PRIMERA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COCALISA PRIMERA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COCALISA PRIMERA SRL plătitoare de TVA?

Da, COCALISA PRIMERA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COCALISA PRIMERA SRL?

În anul 2025, COCALISA PRIMERA SRL a raportat o cifră de afaceri de 121.480 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COCALISA PRIMERA SRL?

Firmoscop analizează COCALISA PRIMERA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.