Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › "CONTAB SASU" SRL

"CONTAB SASU" SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Orş. Covasna
CUI 15922360 · J14/451/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire "CONTAB SASU" SRL
CUI 15922360
Nr. Reg. Comerțului J14/451/2003
Sediu social Str. 1 Decembrie 1918 nr. 2, bl. 3, sc. A, ap. 5, Orş. Covasna, 525200
Telefon 0267341424

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SASU IZABELLA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.11.2003
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută "CONTAB SASU" SRL după CUI 15922360 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
363.750 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
89.378 lei
+2573.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.6%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 113.470 lei20142015: 128.490 lei20152016: 146.460 lei20162017: 175.980 lei20172018: 203.180 lei20182019: 206.330 lei20192020: 219.350 lei20202021: 240.240 lei20212022: 282.200 lei20222023: 299.750 lei20232024: 299.600 lei20242025: 363.750 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 363.750 lei 89.378 lei 2
2024 299.600 lei 3.343 lei 3
2023 299.750 lei 55.932 lei 3
2022 282.200 lei 53.233 lei 3
2021 240.240 lei 43.997 lei 4
2020 219.350 lei 67.014 lei 3
2019 206.330 lei 65.825 lei 3
2018 203.180 lei 74.065 lei 3
2017 175.980 lei 70.472 lei 3
2016 146.460 lei 53.937 lei 3
2015 128.490 lei 34.747 lei 3
2014 113.470 lei 31.222 lei 3
2013 109.380 lei 27.176 lei 3
2012 104.870 lei 25.049 lei 3
2011 106.910 lei 34.592 lei 3
2010 97.870 lei 26.259 lei 3
2009 116.970 lei 42.476 lei 3
2008 118.281 lei 45.579 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,57%+23,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,29%+5,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,77×−14,71 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,48%+35,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,33%+33,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,27%+1,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 181.875 lei+82.008 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,44×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 34,82%+32,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.085 din 13.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 15.330 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru "CONTAB SASU" SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți "CONTAB SASU" SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru "CONTAB SASU" SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

"CONTAB SASU" SRL, cu sediul în Orş. Covasna, are codul unic de înregistrare (CUI) 15922360, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/451/2003. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, "CONTAB SASU" SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 363.750 lei și un rezultat net de 89.378 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are "CONTAB SASU" SRL?

"CONTAB SASU" SRL (CUI 15922360) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă "CONTAB SASU" SRL în sectorul său?

"CONTAB SASU" SRL ocupă locul 3.085 din 13.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este "CONTAB SASU" SRL față de firmele din același domeniu?

"CONTAB SASU" SRL este mai veche decât 85% dintre cele 15.330 firme active cu CAEN 6920.

Este "CONTAB SASU" SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare "CONTAB SASU" SRL (CUI 15922360) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este "CONTAB SASU" SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, "CONTAB SASU" SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în "CONTAB SASU" SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru "CONTAB SASU" SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este "CONTAB SASU" SRL plătitoare de TVA?

Nu, "CONTAB SASU" SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a "CONTAB SASU" SRL?

În anul 2025, "CONTAB SASU" SRL a raportat o cifră de afaceri de 363.750 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu "CONTAB SASU" SRL?

Firmoscop analizează "CONTAB SASU" SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Covasna →

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.