Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › XTENDER SRL

XTENDER SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Mun. Târgu Secuiesc
CUI 15945843 · J2003000464148
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire XTENDER SRL
Cod fiscal (CIF) RO15945843
Nr. Reg. Comerțului J2003000464148
Sediu social Str. Ady Endre nr. 43B, Mun. Târgu Secuiesc, jud. COVASNA
Telefon 0724051666

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SÁNDOR BÉLA ATTILA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.11.2003
CAEN9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută XTENDER SRL după CUI 15945843 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 86/100
Cifră de afaceri 2025
735.139 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
118.440 lei
-55.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.1%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.903 de firme din Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 37% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.802 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 186.634 lei20142015: 191.154 lei20152016: 314.613 lei20162017: 465.305 lei20172018: 681.491 lei20182019: 588.768 lei20192020: 785.505 lei20202021: 840.040 lei20212022: 880.717 lei20222023: 784.045 lei20232024: 875.654 lei20242025: 735.139 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 735.139 lei 118.440 lei 1
2024 875.654 lei 264.485 lei 1
2023 784.045 lei 191.882 lei 1
2022 880.717 lei 313.903 lei 1
2021 840.040 lei 305.966 lei 1
2020 785.505 lei 259.836 lei 1
2019 588.768 lei 165.388 lei 1
2018 681.491 lei 199.235 lei 1
2017 465.305 lei 108.847 lei 2
2016 314.613 lei 84.250 lei 2
2015 191.154 lei 23.810 lei 2
2014 186.634 lei 1.148 lei 2
2013 155.645 lei 11.006 lei 2
2012 210.344 lei 4.123 lei 2
2011 157.720 lei 26.154 lei 1
2010 156.991 lei 29.806 lei 1
2009 167.697 lei 16.810 lei 1
2008 159.597 lei 6.645 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 398 zile+315 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 70 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,11%−14,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,77%+44,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17×−1,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,25×+5,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 92,42%−4,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,68%−42,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,72%−43,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 735.139 lei−140.515 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,79×−1,03 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 26,84×−4,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,63%−26,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 256 din 1.579 firme active cu bilanț depus (CAEN 9510)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.155 firme active din sector
SectorCAEN 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2026)101.359 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL TARGU SECUIESC, Statiunea de Cercetare - Dezvoltare pentru Cartof Tirgu Secuiesc, Comuna Cernat

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru XTENDER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți XTENDER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru XTENDER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

XTENDER SRL, cu sediul în Mun. Târgu Secuiesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 15945843, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000464148. Firma a fost înființată la data de 28 noiembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

La ultima verificare, XTENDER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 735.139 lei și un rezultat net de 118.440 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are XTENDER SRL?

XTENDER SRL (CUI 15945843) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă XTENDER SRL în sectorul său?

XTENDER SRL ocupă locul 256 din 1.579 firme active cu bilanț depus în CAEN 9510 (Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este XTENDER SRL față de firmele din același domeniu?

XTENDER SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.155 firme active cu CAEN 9510.

Este XTENDER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare XTENDER SRL (CUI 15945843) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este XTENDER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, XTENDER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în XTENDER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru XTENDER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este XTENDER SRL plătitoare de TVA?

Da, XTENDER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a XTENDER SRL?

În anul 2025, XTENDER SRL a raportat o cifră de afaceri de 735.139 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu XTENDER SRL?

Firmoscop analizează XTENDER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.