Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL

INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Gârleni Com. Gârleni
CUI 16022943 · J04/1693/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO16022943
Nr. Reg. Comerțului J04/1693/2003
Sediu social Str. Bistricioarei nr. 19, Sat Gârleni Com. Gârleni, jud. BACĂU, 607200
Telefon 0234512088

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

FILIP VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.12.2003
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL după CUI 16022943 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2025
159.335 lei
-72.0% vs 2024
Profit net 2025
43.872 lei
-57.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.5%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Datorii / capital6.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 60.032 lei20152016: 55.630 lei20162017: 71.428 lei20172018: 205.186 lei20182019: 201.868 lei20192020: 235.948 lei20202021: 646.189 lei20212022: 1.281.304 lei20222023: 210.279 lei20232024: 561.740 lei20242025: 159.335 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 159.335 lei 43.872 lei
2024 561.740 lei 102.248 lei 84
2023 210.279 lei 83.961 lei
2022 1.281.304 lei 104.810 lei
2021 646.189 lei 77.454 lei
2020 235.948 lei 40.544 lei
2019 201.868 lei 12.736 lei
2018 205.186 lei 9.731 lei
2017 71.428 lei 899 lei
2016 55.630 lei 2.227 lei 1
2015 60.032 lei 7.038 lei
2014 0 lei -77.465 lei
2013 94.757 lei -125.918 lei
2012 607.653 lei -250.673 lei
2011 940.949 lei -772.589 lei 15
2010 3.268.529 lei 48.452 lei 10
2009 17.503.325 lei 431.192 lei 90
2008 19.821.434 lei -46.756 lei 100

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8.833 zile+6.496 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.615 zile+2.031 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,53%+9,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,73% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,84%−10,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,98%−1,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,27% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,04×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,28×−1.163,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 50 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 48,76%+34,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.304 din 32.081 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 67.207 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume30
Dintre care radiate (închise)21

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Gârleni Com. Gârleni, are codul unic de înregistrare (CUI) 16022943, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1693/2003. Firma a fost înființată la data de 23 decembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 159.335 lei și un rezultat net de 43.872 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL?

INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL (CUI 16022943) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL în sectorul său?

INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL ocupă locul 14.304 din 32.081 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL este mai veche decât 96% dintre cele 67.207 firme active cu CAEN 4120.

Este INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL (CUI 16022943) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 159.335 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează INTERNATIONAL NIVAFIL CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.