Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › OPENVISION DATA S.R.L.

OPENVISION DATA S.R.L.

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 16028466 · J23/4326/2023
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OPENVISION DATA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO16028466
Nr. Reg. Comerțului J23/4326/2023
Sediu social MATEI BASARAB nr. 15"O", Camera nr. 1, Oraş Otopeni, jud. Ilfov, 75100
Telefon 0728467846

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

CARATA DANIEL - ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OPENVISION DATA S.R.L. după CUI 16028466 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
5.673.125 lei
+10,0% vs 2023
Profit net 2024
1.980.264 lei
+7,2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă34.9%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.293 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 45,8%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.318 firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 1.505.655 lei20122013: 936.144 lei20132014: 1.233.905 lei20142015: 1.152.951 lei20152016: 2.242.808 lei20162017: 2.798.329 lei20172018: 1.785.163 lei20182019: 2.149.174 lei20192021: 3.903.822 lei20212022: 4.709.044 lei20222023: 5.151.662 lei20232024: 5.673.125 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 5.673.125 lei 1.980.264 lei 13
2023 5.151.662 lei 1.846.923 lei 12
2022 4.709.044 lei 1.636.052 lei 10
2021 3.903.822 lei 1.043.429 lei 9
2019 2.149.174 lei 174.851 lei 8
2018 1.785.163 lei 13.611 lei 9
2017 2.798.329 lei 177.870 lei 9
2016 2.242.808 lei 66.683 lei 11
2015 1.152.951 lei 4.115 lei 9
2014 1.233.905 lei 23.686 lei 9
2013 936.144 lei 7.873 lei 9
2012 1.505.655 lei 23.092 lei 6
2011 502.835 lei 20.173 lei 4
2010 421.994 lei 1.710 lei 4
2009 277.425 lei -9.727 lei 4
2008 230.481 lei 32.987 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 44 de zile+17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107 zile+74 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 34,91%−0,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,52%+14,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,92×−4,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,33×+0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,97%+33,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 74,42%+18,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,54%−11,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 436.394 lei+7.089 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,13×+0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,91×−10,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 66,43%+0,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 367 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6203)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.057 de firme active din sector
SectorCAEN 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 03.07.2023 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Oraş Otopeni → Bucureşti Sectorul 1
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/4326/2023 → J40/39/2004
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Orş. Otopeni
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 03.07.2023
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/39/2004 → J23/4326/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 03.07.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/4326/2023 → J40/39/2004
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 03.07.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/39/2004 → J23/4326/2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OPENVISION DATA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OPENVISION DATA S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

OPENVISION DATA S.R.L., cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 16028466, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/4326/2023. Firma a fost înființată la data de 6 ianuarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6203).

La ultima verificare, OPENVISION DATA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 5.673.125 lei și un rezultat net de 1.980.264 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OPENVISION DATA S.R.L.?

OPENVISION DATA S.R.L. (CUI 16028466) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OPENVISION DATA S.R.L. în sectorul său?

OPENVISION DATA S.R.L. ocupă locul 6 din 367 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6203 (Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OPENVISION DATA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

OPENVISION DATA S.R.L. este mai veche decât 97% dintre cele 1.057 de firme active cu CAEN 6203.

Este OPENVISION DATA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare OPENVISION DATA S.R.L. (CUI 16028466) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OPENVISION DATA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OPENVISION DATA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OPENVISION DATA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OPENVISION DATA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OPENVISION DATA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, OPENVISION DATA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OPENVISION DATA S.R.L.?

În anul 2024, OPENVISION DATA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.673.125 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OPENVISION DATA S.R.L.?

Firmoscop analizează OPENVISION DATA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Ilfov →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6203 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.