ASSA GRUP SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.
Reprezentanți
PAȘCA ALEXANDRU VICTOR · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 18 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 18 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută ASSA GRUP SRL după CUI 16031399 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 862 de firme din Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,0%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.361.984 lei | 830.869 lei | 2 |
| 2024 | 3.869.058 lei | 846.987 lei | 3 |
| 2023 | 2.474.859 lei | 1.348.588 lei | 8 |
| 2022 | 3.378.003 lei | 1.898.591 lei | 9 |
| 2021 | 2.329.088 lei | 769.506 lei | 8 |
| 2020 | 2.164.695 lei | 493.185 lei | 18 |
| 2017 | 8.489.450 lei | 446.971 lei | 30 |
| 2016 | 12.031.208 lei | 422.813 lei | 30 |
| 2015 | 10.202.201 lei | 240.258 lei | 24 |
| 2014 | 7.304.030 lei | 90.214 lei | 19 |
| 2013 | 6.798.010 lei | 181.250 lei | — |
| 2012 | 11.572.489 lei | 186.794 lei | 20 |
| 2011 | 24.200.221 lei | 193.810 lei | 19 |
| 2010 | 9.131.311 lei | 81.787 lei | 20 |
| 2009 | 10.353.505 lei | 193.529 lei | 19 |
| 2008 | 17.437.736 lei | 144.241 lei | 19 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 206 din 1.446 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4613) |
| Vechime relativă | mai veche decât 87% dintre cele 2.646 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru ASSA GRUP SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți ASSA GRUP SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
ASSA GRUP SRL, cu sediul în Municipiul Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 16031399, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000016120. Firma a fost înființată la data de 6 ianuarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN 4613).
La ultima verificare, ASSA GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.361.984 lei și un rezultat net de 830.869 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are ASSA GRUP SRL?
ASSA GRUP SRL (CUI 16031399) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă ASSA GRUP SRL în sectorul său?
ASSA GRUP SRL ocupă locul 206 din 1.446 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4613 (Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții), după cifra de afaceri.
Cât de veche este ASSA GRUP SRL față de firmele din același domeniu?
ASSA GRUP SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.646 de firme active cu CAEN 4613.
Este ASSA GRUP SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare ASSA GRUP SRL (CUI 16031399) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este ASSA GRUP SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, ASSA GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în ASSA GRUP SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ASSA GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este ASSA GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da, ASSA GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a ASSA GRUP SRL?
În anul 2025, ASSA GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.361.984 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ASSA GRUP SRL?
Firmoscop analizează ASSA GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- BOEMIAL INVEST SRL · Municipiul Cluj-Napoca · CA 34.169.355 lei
- ZEUS CERAMICA DISTRIBUTION S.R.L. · Sat Jucu de Mijloc, Comuna Jucu · CA 15.344.663 lei
- EUROSYNERGY SRL · Municipiul Cluj-Napoca · CA 3.656.754 lei
- ROMTEO CONSTRUCT SRL · Municipiul Cluj-Napoca · CA 2.872.603 lei
- HNH NORD-VEST S.R.L. · Sat Floreşti, Comuna Floreşti · CA 2.827.811 lei
- ADRIAN INTERIOR DESIGN S.R.L. · Sat Floreşti, Comuna Floreşti · CA 2.584.898 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.