Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › BALINT IMRE&CSABA SRL

BALINT IMRE&CSABA SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sat Armăşeni Com. Ciucsângeorgiu
CUI 16044917 · J2004000028190
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BALINT IMRE&CSABA SRL
Cod fiscal (CIF) RO16044917
Nr. Reg. Comerțului J2004000028190
Sediu Sat Armăşeni Com. Ciucsângeorgiu, Harghita
Telefon 0266333692

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BÁLINT CSABA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.01.2004
CAEN1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BALINT IMRE&CSABA SRL după CUI 16044917 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
228.543 lei
-29.0% vs 2023
Profit net 2024
33.911 lei
-22.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă14.8%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.134 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 1,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 43% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.377 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 372.992 lei20132014: 435.116 lei20142015: 1.056.995 lei20152016: 1.245.795 lei20162017: 1.318.524 lei20172018: 1.311.628 lei20182019: 863.871 lei20192020: 877.838 lei20202021: 392.510 lei20212022: 458.883 lei20222023: 321.348 lei20232024: 228.543 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 228.543 lei 33.911 lei 2
2023 321.348 lei 43.631 lei 3
2022 458.883 lei 109.347 lei 3
2021 392.510 lei 4.406 lei 4
2020 877.838 lei 70.064 lei 3
2019 863.871 lei -155.769 lei 3
2018 1.311.628 lei -86.212 lei 3
2017 1.318.524 lei 7.523 lei 2
2016 1.245.795 lei -41.475 lei 2
2015 1.056.995 lei 28.766 lei 2
2014 435.116 lei 58.785 lei 2
2013 372.992 lei 24.943 lei 2
2012 276.196 lei 67.197 lei 3
2011 485.109 lei 137.845 lei
2010 331.851 lei 89.046 lei 1
2009 237.935 lei -2.802 lei 1
2008 10.803 lei -13.552 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 140 zile+62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 621 zile+179 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,84%+1,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,16%+2,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,19×−0,92 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,19× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,45%−2,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,24%−2,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,85%−2,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 114.272 lei+7.156 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,79×−30,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 23 zile+15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,65%+1,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 960 din 1.282 firme active cu bilanț depus (CAEN 1611)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 1.795 firme active din sector
SectorCAEN 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BALINT IMRE&CSABA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BALINT IMRE&CSABA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BALINT IMRE&CSABA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BALINT IMRE&CSABA SRL, cu sediul în Sat Armăşeni Com. Ciucsângeorgiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 16044917, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000028190. Firma a fost înființată la data de 13 ianuarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

La ultima verificare, BALINT IMRE&CSABA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 228.543 lei și un rezultat net de 33.911 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BALINT IMRE&CSABA SRL?

BALINT IMRE&CSABA SRL (CUI 16044917) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BALINT IMRE&CSABA SRL în sectorul său?

BALINT IMRE&CSABA SRL ocupă locul 960 din 1.282 firme active cu bilanț depus în CAEN 1611 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BALINT IMRE&CSABA SRL față de firmele din același domeniu?

BALINT IMRE&CSABA SRL este mai veche decât 78% dintre cele 1.795 firme active cu CAEN 1611.

Este BALINT IMRE&CSABA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BALINT IMRE&CSABA SRL (CUI 16044917) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BALINT IMRE&CSABA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BALINT IMRE&CSABA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BALINT IMRE&CSABA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BALINT IMRE&CSABA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BALINT IMRE&CSABA SRL plătitoare de TVA?

Da, BALINT IMRE&CSABA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BALINT IMRE&CSABA SRL?

În anul 2024, BALINT IMRE&CSABA SRL a raportat o cifră de afaceri de 228.543 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BALINT IMRE&CSABA SRL?

Firmoscop analizează BALINT IMRE&CSABA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.