Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › MATICONS SM SRL

MATICONS SM SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Orş. Negreşti-Oaş
CUI 16053745 · J30/36/2004
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATICONS SM SRL
CUI 16053745
Nr. Reg. Comerțului J30/36/2004
Sediu social Str. Gara Nouă nr. 2, Orş. Negreşti-Oaş, jud. SATU MARE, 445200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

SILAGHI MARIUS CEZAR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.01.2004
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATICONS SM SRL după CUI 16053745 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 35/100
Cifră de afaceri 2021
52.079 lei
-17.0% vs 2020
Profit net 2021
2.090 lei
+106.0% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 408.677 lei20092010: 425.186 lei20102011: 375.276 lei20112012: 108.080 lei20122013: 119.076 lei20132014: 67.192 lei20142015: 100.340 lei20152016: 97.775 lei20162017: 72.653 lei20172019: 103.821 lei20192020: 63.094 lei20202021: 52.079 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 52.079 lei 2.090 lei 1
2020 63.094 lei -35.003 lei 2
2019 103.821 lei -77.833 lei 4
2017 72.653 lei -69.658 lei 4
2016 97.775 lei -51.313 lei 4
2015 100.340 lei -90.287 lei 4
2014 67.192 lei -92.059 lei 4
2013 119.076 lei -94.192 lei 4
2012 108.080 lei -101.758 lei 5
2011 375.276 lei 60.816 lei 6
2010 425.186 lei 229.851 lei 6
2009 408.677 lei 175.800 lei 7
2008 358.028 lei 31.942 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.581 zile+243 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 zile−111 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,01%+59,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 354,59%+10,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,28× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,29%+55,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -254,59%−10,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 52.079 lei+20.532 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,82×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,02×−0,56 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 359 zile+128 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,05%+31,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20.722 din 32.272 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 67.466 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATICONS SM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATICONS SM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATICONS SM SRL, cu sediul în Orş. Negreşti-Oaş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16053745, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/36/2004. Firma a fost înființată la data de 15 ianuarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, MATICONS SM SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 52.079 lei și un rezultat net de 2.090 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATICONS SM SRL?

MATICONS SM SRL (CUI 16053745) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MATICONS SM SRL în sectorul său?

MATICONS SM SRL ocupă locul 20.722 din 32.272 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATICONS SM SRL față de firmele din același domeniu?

MATICONS SM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 67.466 firme active cu CAEN 4120.

Este MATICONS SM SRL o firmă activă?

MATICONS SM SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MATICONS SM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MATICONS SM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MATICONS SM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATICONS SM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATICONS SM SRL plătitoare de TVA?

Nu, MATICONS SM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATICONS SM SRL?

În anul 2021, MATICONS SM SRL a raportat o cifră de afaceri de 52.079 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATICONS SM SRL?

Firmoscop analizează MATICONS SM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.