Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › ENGIL HOLDING SRL

ENGIL HOLDING SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sat Prilog Com. Oraşu Nou
CUI 29330996 · J30/33/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENGIL HOLDING SRL
Cod fiscal (CIF) RO29330996
Nr. Reg. Comerțului J30/33/2012
Sediu Sat Prilog Com. Oraşu Nou, Satu Mare

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

POP FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.01.2012
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENGIL HOLDING SRL după CUI 29330996 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
22.201.656 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
3.846.192 lei
-75.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.3%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 3.726.094 lei20132014: 1.977.729 lei20142015: 9.909.874 lei20152016: 2.471.113 lei20162017: 5.639.493 lei20172018: 12.403.976 lei20182019: 5.361.891 lei20192020: 936.106 lei20202022: 191.193 lei20222023: 170.112 lei20232024: 38.500.503 lei20242025: 22.201.656 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.201.656 lei 3.846.192 lei 16
2024 38.500.503 lei 15.611.638 lei 17
2023 170.112 lei -534.600 lei 6
2022 191.193 lei -228.964 lei 4
2020 936.106 lei 1.424 lei 9
2019 5.361.891 lei 32.453 lei 24
2018 12.403.976 lei 1.190.204 lei 25
2017 5.639.493 lei 484.652 lei 23
2016 2.471.113 lei 150.081 lei 26
2015 9.909.874 lei 2.484.452 lei 28
2014 1.977.729 lei 150.823 lei 35
2013 3.726.094 lei 112.280 lei 24
2012 1.149.694 lei 76.804 lei 14
2011 0 lei -31.217 lei 25

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 191 zile+136 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 26 zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,32%−23,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,96%+10,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,63×−0,97 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,61×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,28%−82,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,58%−61,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,04%−10,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.387.604 lei−877.131 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×−1,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,14×−7,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 319 zile+279 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,71%−49,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 104 din 32.061 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 67.184 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume64
Dintre care radiate (închise)25

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.01.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.01.2012 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Floreşti, Comuna Floreşti → Sat Prilog, Comuna Oraşu Nou
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/2799/2011 → J30/33/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Satu Mare → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Prilog, Comuna Oraşu Nou → Sat Floreşti, Comuna Floreşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/33/2012 → J12/2799/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.01.2012

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENGIL HOLDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENGIL HOLDING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENGIL HOLDING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENGIL HOLDING SRL, cu sediul în Sat Prilog Com. Oraşu Nou, are codul unic de înregistrare (CUI) 29330996, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/33/2012. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ENGIL HOLDING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.201.656 lei și un rezultat net de 3.846.192 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENGIL HOLDING SRL?

ENGIL HOLDING SRL (CUI 29330996) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENGIL HOLDING SRL în sectorul său?

ENGIL HOLDING SRL ocupă locul 104 din 32.061 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENGIL HOLDING SRL față de firmele din același domeniu?

ENGIL HOLDING SRL este mai veche decât 71% dintre cele 67.184 firme active cu CAEN 4120.

Este ENGIL HOLDING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENGIL HOLDING SRL (CUI 29330996) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENGIL HOLDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENGIL HOLDING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENGIL HOLDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENGIL HOLDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENGIL HOLDING SRL plătitoare de TVA?

Da, ENGIL HOLDING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENGIL HOLDING SRL?

În anul 2025, ENGIL HOLDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.201.656 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENGIL HOLDING SRL?

Firmoscop analizează ENGIL HOLDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.