Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › REDCOM SRL

REDCOM SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia
CUI 16061403 · J01/46/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REDCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO16061403
Nr. Reg. Comerțului J01/46/2004
Sediu social Str. Făgăraş nr. 2, Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia, 510002
Telefon 824789

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ROȘIU ADRIANA NICOLETA · administratorROȘIU IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.01.2004
CAEN4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REDCOM SRL după CUI 16061403 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.245.565 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
44.514 lei
+256.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.6%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 74% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 793.337 lei20142015: 866.179 lei20152016: 1.012.204 lei20162017: 988.460 lei20172018: 898.970 lei20182019: 935.205 lei20192020: 794.740 lei20202021: 848.342 lei20212022: 842.623 lei20222023: 997.411 lei20232024: 1.118.416 lei20242025: 1.245.565 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.245.565 lei 44.514 lei 5
2024 1.118.416 lei -28.514 lei 5
2023 997.411 lei -25.396 lei 5
2022 842.623 lei 2.296 lei 4
2021 848.342 lei -36.163 lei 4
2020 794.740 lei 34.952 lei 5
2019 935.205 lei 24.781 lei 5
2018 898.970 lei 12.143 lei 6
2017 988.460 lei 279 lei 6
2016 1.012.204 lei 37.573 lei 6
2015 866.179 lei 1.582 lei 5
2014 793.337 lei 7.903 lei 2
2013 688.231 lei 28.663 lei 2
2012 778.896 lei 75.349 lei 2
2011 792.819 lei 63.733 lei 2
2010 796.808 lei 48.409 lei 2
2009 872.186 lei 89.092 lei 3
2008 855.511 lei 35.811 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 66 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,57%+6,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,45%−2,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,41×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,71×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,05%+24,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,23%+14,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,55%+2,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 249.113 lei+25.430 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,3× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,32×+1,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,6%+7,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 196 din 1.323 firme active cu bilanț depus (CAEN 4531)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 2.372 firme active din sector
SectorCAEN 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)35
Valoare totală (2024–2026)43.237 lei

Cumpărători: Agentia de Plati si Interventie pentru Agricultura - Centrul judetean Alba, SCOALA GIMNAZIALA BERGHIN, INSPECTORATUL TERITORIAL PENTRU CALITATEA SEMINTELOR SI MATERIALULUI SADITOR ALBA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REDCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REDCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REDCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REDCOM SRL, cu sediul în Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 16061403, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/46/2004. Firma a fost înființată la data de 20 ianuarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

La ultima verificare, REDCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.245.565 lei și un rezultat net de 44.514 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REDCOM SRL?

REDCOM SRL (CUI 16061403) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REDCOM SRL în sectorul său?

REDCOM SRL ocupă locul 196 din 1.323 firme active cu bilanț depus în CAEN 4531 (Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REDCOM SRL față de firmele din același domeniu?

REDCOM SRL este mai veche decât 77% dintre cele 2.372 firme active cu CAEN 4531.

Este REDCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REDCOM SRL (CUI 16061403) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REDCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REDCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REDCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REDCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REDCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, REDCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REDCOM SRL?

În anul 2025, REDCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.245.565 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REDCOM SRL?

Firmoscop analizează REDCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.