Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › TMF SRL

TMF SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 16099122 · J2004000160265
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TMF SRL
Cod fiscal (CIF) RO16099122
Nr. Reg. Comerțului J2004000160265
Sediu social Str. Budiului nr. 68, Mun. Târgu Mureş, 540390

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANZALONE MASSIMO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2004
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TMF SRL după CUI 16099122 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
15.211.984 lei
+11.0% vs 2023
Profit net 2024
461.723 lei
+19.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă3.0%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.217 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 29,5%.

Mărime față de sector75 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.795 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 2.556.962 lei20122013: 6.697.391 lei20132014: 3.921.580 lei20142015: 3.399.479 lei20152016: 4.894.151 lei20162017: 4.582.708 lei20172018: 6.201.369 lei20182019: 6.427.857 lei20192021: 7.168.468 lei20212022: 9.919.136 lei20222023: 13.731.642 lei20232024: 15.211.984 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 15.211.984 lei 461.723 lei 75
2023 13.731.642 lei 385.528 lei 71
2022 9.919.136 lei 708.240 lei 57
2021 7.168.468 lei 779.081 lei 47
2019 6.427.857 lei 164.980 lei 50
2018 6.201.369 lei 1.282.281 lei 29
2017 4.582.708 lei 588.209 lei 32
2016 4.894.151 lei 1.926.757 lei 40
2015 3.399.479 lei 15.357 lei 38
2014 3.921.580 lei 1.152.919 lei 30
2013 6.697.391 lei 4.653.151 lei 29
2012 2.556.962 lei 413.560 lei 20
2011 1.459.120 lei 752.188 lei 14
2010 12.145 lei -121.839 lei 3
2009 123.584 lei -7.380 lei 2
2008 123.180 lei -64.982 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 436.462 lei 2 22 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 134 zile+29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 127 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,04%+0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,27%+11,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,21×−0,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,83×+0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,82%+2,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,73%+0,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,73%−15,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 202.826 lei+9.423 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,45×−58,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,42%+0,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 206 din 18.421 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 32.758 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TMF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TMF SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TMF SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TMF SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16099122, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000160265. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, TMF SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 15.211.984 lei și un rezultat net de 461.723 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TMF SRL?

TMF SRL (CUI 16099122) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TMF SRL în sectorul său?

TMF SRL ocupă locul 206 din 18.421 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TMF SRL față de firmele din același domeniu?

TMF SRL este mai veche decât 92% dintre cele 32.758 firme active cu CAEN 7112.

Este TMF SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TMF SRL (CUI 16099122) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TMF SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TMF SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TMF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TMF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TMF SRL plătitoare de TVA?

Da, TMF SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TMF SRL?

În anul 2024, TMF SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.211.984 lei și un număr mediu de 75 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TMF SRL?

Firmoscop analizează TMF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.