Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EMESIS TRADING SRL

EMESIS TRADING SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 16105186 · J2004001381407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMESIS TRADING SRL
Cod fiscal (CIF) RO16105186
Nr. Reg. Comerțului J2004001381407
Sediu social Str. Trapezului nr. 3, bl. C2, sc. E, et. 1, ap. 182, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 52286
Telefon 0744348765

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COJANU MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.02.2004
CAEN7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMESIS TRADING SRL după CUI 16105186 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
14.730.903 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
3.014.384 lei
-3.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.5%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.531.244 lei20142015: 4.677.685 lei20152016: 4.929.750 lei20162017: 3.754.643 lei20172018: 5.168.856 lei20182019: 6.566.533 lei20192020: 9.713.699 lei20202021: 9.418.599 lei20212022: 14.169.257 lei20222023: 17.100.689 lei20232024: 16.613.059 lei20242025: 14.730.903 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 14.730.903 lei 3.014.384 lei 8
2024 16.613.059 lei 3.124.266 lei 8
2023 17.100.689 lei 4.822.206 lei 7
2022 14.169.257 lei 2.789.804 lei 5
2021 9.418.599 lei 1.993.799 lei 5
2020 9.713.699 lei 1.842.500 lei 4
2019 6.566.533 lei 1.234.195 lei 4
2018 5.168.856 lei 966.774 lei 4
2017 3.754.643 lei 285.502 lei 4
2016 4.929.750 lei 882.169 lei 4
2015 4.677.685 lei 179.382 lei 4
2014 3.531.244 lei 33.959 lei 3
2013 3.034.133 lei 197.399 lei 3
2012 2.266.638 lei 203.164 lei
2011 541.534 lei 147.511 lei 2
2009 97.177 lei 13.053 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 299 zile+75 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 128 zile+58 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,46%+1,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,05%+4,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,36×+0,72 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 83,81%+3,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,23%−2,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,95%−4,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.841.363 lei−235.269 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,94×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,34×−0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 84 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29,46%+1,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 1.093 firme active cu bilanț depus (CAEN 7320)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 2.364 firme active din sector
SectorCAEN 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2025)418.826 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 934.000 lei

Autorități: DIRECȚIA GENERALĂ DE SALUBRITATE SECTOR 3

Achiziții directe (SEAP)20
Valoare totală (2024–2026)231.780 lei

Cumpărători: Primaria Municipiului Tecuci, DIRECȚIA GENERALĂ DE SALUBRITATE SECTOR 3, MUNICIPIUL BARLAD

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMESIS TRADING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMESIS TRADING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EMESIS TRADING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMESIS TRADING SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16105186, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001381407. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN 7320).

La ultima verificare, EMESIS TRADING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.730.903 lei și un rezultat net de 3.014.384 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMESIS TRADING SRL?

EMESIS TRADING SRL (CUI 16105186) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EMESIS TRADING SRL în sectorul său?

EMESIS TRADING SRL ocupă locul 20 din 1.093 firme active cu bilanț depus în CAEN 7320 (Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMESIS TRADING SRL față de firmele din același domeniu?

EMESIS TRADING SRL este mai veche decât 91% dintre cele 2.364 firme active cu CAEN 7320.

Este EMESIS TRADING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMESIS TRADING SRL (CUI 16105186) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMESIS TRADING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMESIS TRADING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMESIS TRADING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMESIS TRADING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMESIS TRADING SRL plătitoare de TVA?

Da, EMESIS TRADING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMESIS TRADING SRL?

În anul 2025, EMESIS TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.730.903 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMESIS TRADING SRL?

Firmoscop analizează EMESIS TRADING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.