Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › ACT SYSTEMS SRL

ACT SYSTEMS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 16106777 · J12/361/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACT SYSTEMS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16106777
Nr. Reg. Comerțului J12/361/2004
Sediu social Str. Conductorilor nr. 2, et. DEMIS, Mun. Cluj-Napoca, 400178

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

PURA MARIUS LUCIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2004
CAEN7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACT SYSTEMS SRL după CUI 16106777 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
152.825 lei
+41.0% vs 2024
Profit net 2025
13.317 lei
+185.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.7%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Datorii / capital4.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 42.114 lei20132014: 0 lei20142016: 71.561 lei20162017: 58.087 lei20172018: 147.601 lei20182019: 235.893 lei20192020: 42.565 lei20202021: 54.397 lei20212022: 1.935.734 lei20222023: 2.237.684 lei20232024: 108.011 lei20242025: 152.825 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 152.825 lei 13.317 lei
2024 108.011 lei -15.536 lei
2023 2.237.684 lei -7.290 lei
2022 1.935.734 lei -17.506 lei
2021 54.397 lei 42.012 lei 1
2020 42.565 lei 25.637 lei
2019 235.893 lei 140.091 lei 1
2018 147.601 lei -8.864 lei 1
2017 58.087 lei 51.413 lei
2016 71.561 lei 17.216 lei
2015 0 lei
2014 0 lei -2.828 lei
2013 42.114 lei 27.829 lei
2012 97.431 lei 596 lei
2011 82.723 lei 32.971 lei
2010 100.812 lei -23.343 lei
2009 41.265 lei 18.843 lei
2008 31.766 lei -40.738 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.031 zile−541 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 275 zile+46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,71%+23,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,07%−3,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,91×−1,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,14%+35,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,56%+5,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,93%+3,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,29×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,53×+14,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−1.269 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,13%+24,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 278 din 667 firme active cu bilanț depus (CAEN 7739)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 1.237 firme active din sector
SectorCAEN 7739 · Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACT SYSTEMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACT SYSTEMS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ACT SYSTEMS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ACT SYSTEMS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 16106777, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/361/2004. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN 7739).

La ultima verificare, ACT SYSTEMS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152.825 lei și un rezultat net de 13.317 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACT SYSTEMS SRL?

ACT SYSTEMS SRL (CUI 16106777) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ACT SYSTEMS SRL în sectorul său?

ACT SYSTEMS SRL ocupă locul 278 din 667 firme active cu bilanț depus în CAEN 7739 (Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACT SYSTEMS SRL față de firmele din același domeniu?

ACT SYSTEMS SRL este mai veche decât 93% dintre cele 1.237 firme active cu CAEN 7739.

Este ACT SYSTEMS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ACT SYSTEMS SRL (CUI 16106777) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ACT SYSTEMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACT SYSTEMS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACT SYSTEMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACT SYSTEMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACT SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da, ACT SYSTEMS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACT SYSTEMS SRL?

În anul 2025, ACT SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 152.825 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACT SYSTEMS SRL?

Firmoscop analizează ACT SYSTEMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.