Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › EVILCRIS COM SRL

EVILCRIS COM SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 16117385 · J15/81/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVILCRIS COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO16117385
Nr. Reg. Comerțului J15/81/2004
Sediu social Str. Radu cel Mare, bl. 18, sc. A, et. 9, ap. 39, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.02.2004
CAEN4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVILCRIS COM SRL după CUI 16117385 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
14.137.564 lei
-35.0% vs 2024
Profit net 2025
2.222.633 lei
-32.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.7%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.054 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.963.002 lei20142015: 3.498.512 lei20152016: 3.735.526 lei20162017: 3.422.310 lei20172018: 3.107.982 lei20182019: 3.680.388 lei20192020: 5.680.696 lei20202021: 8.233.646 lei20212022: 7.471.081 lei20222023: 8.774.469 lei20232024: 21.656.960 lei20242025: 14.137.564 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 14.137.564 lei 2.222.633 lei 2
2024 21.656.960 lei 3.300.942 lei 2
2023 8.774.469 lei 651.447 lei 2
2022 7.471.081 lei 550.192 lei 3
2021 8.233.646 lei 966.769 lei 2
2020 5.680.696 lei 909.213 lei 2
2019 3.680.388 lei 434.544 lei 2
2018 3.107.982 lei 368.320 lei 2
2017 3.422.310 lei 100.929 lei 2
2016 3.735.526 lei 134.316 lei 2
2015 3.498.512 lei 159.781 lei
2014 2.963.002 lei 37.032 lei 1
2013 2.665.790 lei 58.684 lei 2
2012 2.198.961 lei 62.533 lei 2
2011 2.360.212 lei 4.140 lei 2
2010 1.248.723 lei 1.579 lei
2009 384.076 lei 7.311 lei
2008 -25.958 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,72%+0,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,77%−14,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,96×+2,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,52%−20,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,75%−10,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,23%+14,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 7.068.782 lei−3.759.698 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19×−0,75 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,95×−1,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 187 zile+71 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,01%+0,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 279 din 4.359 firme active cu bilanț depus (CAEN 4781)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 13.399 firme active din sector
SectorCAEN 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2025–2026)400.636 lei

Cumpărători: COMUNA TOMSANI JUD. PRAHOVA, TERMO PLOIESTI S.R.L., Municipiul Calafat

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2004000081155 → J15/81/2004
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J15/81/2004 → J2004000081155

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVILCRIS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVILCRIS COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EVILCRIS COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EVILCRIS COM SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 16117385, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/81/2004. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4781).

La ultima verificare, EVILCRIS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.137.564 lei și un rezultat net de 2.222.633 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVILCRIS COM SRL?

EVILCRIS COM SRL (CUI 16117385) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EVILCRIS COM SRL în sectorul său?

EVILCRIS COM SRL ocupă locul 279 din 4.359 firme active cu bilanț depus în CAEN 4781 (Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVILCRIS COM SRL față de firmele din același domeniu?

EVILCRIS COM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 13.399 firme active cu CAEN 4781.

Este EVILCRIS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVILCRIS COM SRL (CUI 16117385) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVILCRIS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVILCRIS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVILCRIS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVILCRIS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVILCRIS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, EVILCRIS COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVILCRIS COM SRL?

În anul 2025, EVILCRIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.137.564 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVILCRIS COM SRL?

Firmoscop analizează EVILCRIS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.