Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DECOR DE LUX SRL

DECOR DE LUX SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 16150420 · J40/2337/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DECOR DE LUX SRL
Cod fiscal (CIF) RO16150420
Nr. Reg. Comerțului J40/2337/2004
Sediu social Str. Petru Poni nr. 1-3, sc. B, et. 2, ap. 16, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0214105699

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

ICHIM ANA-ANGELA · administratorICHIM CORNELIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2015
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DECOR DE LUX SRL după CUI 16150420 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 62/100
Cifră de afaceri 2025
2.773.274 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
-27.697 lei
-132.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.0%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital9.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.989.767 lei20142015: 1.364.918 lei20152016: 779.345 lei20162017: 776.005 lei20172018: 870.762 lei20182019: 1.001.163 lei20192020: 1.119.802 lei20202021: 2.867.179 lei20212022: 2.184.210 lei20222023: 2.125.812 lei20232024: 2.163.810 lei20242025: 2.773.274 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.773.274 lei -27.697 lei 5
2024 2.163.810 lei 85.661 lei 3
2023 2.125.812 lei 384.646 lei 2
2022 2.184.210 lei 465.110 lei 2
2021 2.867.179 lei 447.225 lei 2
2020 1.119.802 lei 118.584 lei 2
2019 1.001.163 lei 33.944 lei 2
2018 870.762 lei 2.404 lei 2
2017 776.005 lei 36.819 lei 2
2016 779.345 lei 47.974 lei 1
2015 1.364.918 lei -40.640 lei 2
2014 2.989.767 lei 13.948 lei 6
2013 3.413.767 lei 140.072 lei 5
2012 3.371.578 lei -50.902 lei 5
2011 3.768.453 lei 335.030 lei 6
2010 3.522.846 lei 308.885 lei 6
2009 4.889.900 lei 906.126 lei 7
2008 5.356.425 lei 1.174.869 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 224 zile−24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile−22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1%−4,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,9%+17,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,05×+6,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -14,73%−30,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,51%−5,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,27%−18,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 554.655 lei−166.615 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,86×+4,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,55%−5,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.812 din 8.201 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 12.908 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2015
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2015 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2015

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DECOR DE LUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DECOR DE LUX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DECOR DE LUX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DECOR DE LUX SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16150420, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2337/2004. Firma a fost înființată la data de 18 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, DECOR DE LUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.773.274 lei și un rezultat net de -27.697 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DECOR DE LUX SRL?

DECOR DE LUX SRL (CUI 16150420) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DECOR DE LUX SRL în sectorul său?

DECOR DE LUX SRL ocupă locul 1.812 din 8.201 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DECOR DE LUX SRL față de firmele din același domeniu?

DECOR DE LUX SRL este mai veche decât 87% dintre cele 12.908 firme active cu CAEN 4690.

Este DECOR DE LUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DECOR DE LUX SRL (CUI 16150420) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DECOR DE LUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DECOR DE LUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DECOR DE LUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DECOR DE LUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DECOR DE LUX SRL plătitoare de TVA?

Da, DECOR DE LUX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DECOR DE LUX SRL?

În anul 2025, DECOR DE LUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.773.274 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DECOR DE LUX SRL?

Firmoscop analizează DECOR DE LUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.