Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.

MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sat Buturugeni Com. Buturugeni
CUI 16160121 · J2004000060523
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO16160121
Nr. Reg. Comerțului J2004000060523
Sediu social Str MĂGUREI nr. 8, Sat Buturugeni Com. Buturugeni, jud. GIURGIU
Telefon 0721368773

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LAZĂR DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.02.2004
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. după CUI 16160121 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
21.346.422 lei
+44.0% vs 2024
Profit net 2025
2.833.754 lei
-22.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.3%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector29 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 88.485 lei20142015: 698.913 lei20152016: 875.078 lei20162017: 1.043.602 lei20172018: 1.554.942 lei20182019: 2.067.692 lei20192020: 3.924.441 lei20202021: 4.771.898 lei20212022: 9.973.379 lei20222023: 14.190.743 lei20232024: 14.790.085 lei20242025: 21.346.422 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.346.422 lei 2.833.754 lei 29
2024 14.790.085 lei 3.655.930 lei 27
2023 14.190.743 lei 1.606.436 lei 19
2022 9.973.379 lei 2.314.058 lei 16
2021 4.771.898 lei 770.946 lei 17
2020 3.924.441 lei 31.062 lei 17
2019 2.067.692 lei 40.332 lei 17
2018 1.554.942 lei 6.768 lei 10
2017 1.043.602 lei 7.451 lei 4
2016 875.078 lei 9.488 lei 3
2015 698.913 lei 4.035 lei 1
2014 88.485 lei -127.859 lei 3
2013 302.676 lei -91.229 lei 3
2012 2.083.218 lei 275.751 lei 5
2011 357.166 lei 3.702 lei 3
2010 321.123 lei 2.563 lei 4
2009 299.494 lei 10.193 lei 4
2008 290.192 lei 3.930 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 139 zile+30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 135 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,28%−11,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,13%+17,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,83×+1,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,88%−0,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,85%−19,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,13%−19,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 736.084 lei+188.303 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,87×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 44,51×−38.979,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,1%−23,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 195 din 9.842 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 17.103 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2025)225.000 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 37.558.573 lei

Autorități: RETELE ELECTRICE ROMANIA S.A., SANTIERUL NAVAL MANGALIA S.A.

Achiziții directe (SEAP)32
Valoare totală (2024–2026)1.933.104 lei

Cumpărători: ORASUL MIHAILESTI, Comuna Gaiseni, Comuna Prundu (Primaria Comunei Prundu)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume167
Dintre care radiate (închise)152

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Buturugeni Com. Buturugeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 16160121, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000060523. Firma a fost înființată la data de 20 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.346.422 lei și un rezultat net de 2.833.754 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.?

MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. (CUI 16160121) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 195 din 9.842 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 92% dintre cele 17.103 firme active cu CAEN 4321.

Este MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. (CUI 16160121) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.346.422 lei și un număr mediu de 29 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează MWM ENERGY CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.