Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Caraș-Severin › GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL

GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa
CUI 16161046 · J2004000115119
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO16161046
Nr. Reg. Comerțului J2004000115119
Sediu social ZONA GĂRII, bl. D23, et. 1, ap. 6, Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, jud. Caraş-Severin, 325600
Telefon 0255575500

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CARACOANCEA GHEORGHE DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL după CUI 16161046 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.431.365 lei
+11,0% vs 2024
Profit net 2025
60.448 lei
+10,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.5%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 656.566 lei20142015: 810.258 lei20152016: 865.451 lei20162017: 818.585 lei20172018: 961.230 lei20182019: 1.246.091 lei20192020: 1.596.292 lei20202021: 1.723.273 lei20212022: 2.364.460 lei20222023: 2.019.881 lei20232024: 2.184.247 lei20242025: 2.431.365 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.431.365 lei 60.448 lei 7
2024 2.184.247 lei 54.617 lei 8
2023 2.019.881 lei 43.254 lei 7
2022 2.364.460 lei 99.542 lei 9
2021 1.723.273 lei 27.035 lei 5
2020 1.596.292 lei 59.036 lei 5
2019 1.246.091 lei 16.781 lei 4
2018 961.230 lei 16.951 lei 7
2017 818.585 lei 3.925 lei 7
2016 865.451 lei 2.342 lei 7
2015 810.258 lei 39.930 lei 6
2014 656.566 lei 77.701 lei 4
2013 424.429 lei 6.897 lei 4
2012 313.225 lei -9.261 lei 3
2011 424.915 lei 100 lei 5
2010 659.426 lei 22.751 lei 5
2009 1.019.524 lei 28.198 lei 6
2008 1.291.882 lei 2.630 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 209 zile−78 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 75 de zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,49% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,83%−6,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,43×−0,92 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,55%−0,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,08%+0,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,17%+6,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 347.338 lei+74.307 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,24×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,62×+0,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 140 de zile−52 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,68%+0,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 397 din 1.479 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1611)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 2.009 firme active din sector
SectorCAEN 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024)15.804 lei

Cumpărători: BIROUL DE GOSPODARIRE COMUNALA ORAVITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL, cu sediul în Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 16161046, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000115119. Firma a fost înființată la data de 19 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

La ultima verificare, GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.431.365 lei și un rezultat net de 60.448 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL?

GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL (CUI 16161046) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL în sectorul său?

GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL ocupă locul 397 din 1.479 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1611 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL este mai veche decât 76% dintre cele 2.009 firme active cu CAEN 1611.

Este GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL (CUI 16161046) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.431.365 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează GENERAL ELEMENT CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1611 din Caraș-Severin, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.