Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › TEHNO-LOGIC-DENT SRL

TEHNO-LOGIC-DENT SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 16182731 · J15/140/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEHNO-LOGIC-DENT SRL
CUI 16182731
Nr. Reg. Comerțului J15/140/2004
Sediu social Str. Laminorului nr. 8, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA, 130089

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TUDOR GHEORGHE MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 22.10.2013
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEHNO-LOGIC-DENT SRL după CUI 16182731 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
330.075 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
595 lei
-98.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.2%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.529 de firme din Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.619 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 40.389 lei20142015: 44.050 lei20152016: 67.135 lei20162017: 58.730 lei20172018: 121.361 lei20182019: 114.755 lei20192020: 86.445 lei20202021: 194.580 lei20212022: 209.505 lei20222023: 307.395 lei20232024: 356.840 lei20242025: 330.075 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 330.075 lei 595 lei 3
2024 356.840 lei 42.483 lei 3
2023 307.395 lei 33.147 lei 3
2022 209.505 lei 10.376 lei 3
2021 194.580 lei 55.433 lei 3
2020 86.445 lei 5.445 lei 3
2019 114.755 lei 1.150 lei 3
2018 121.361 lei 13.584 lei 3
2017 58.730 lei -33.417 lei 3
2016 67.135 lei 2.050 lei 2
2015 44.050 lei 1.423 lei 2
2014 40.389 lei -4.972 lei 2
2013 6.678 lei -921 lei 2
2012 6.055 lei -2.514 lei 1
2011 54.770 lei 3.661 lei 2
2010 42.080 lei 2.526 lei 2
2009 48.714 lei 4.832 lei 2
2008 29.665 lei 251 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,18%−11,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,61%+6,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,68×−3,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,71%−33,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,58%−29,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,39%−6,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 110.025 lei−8.922 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,23×+0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 203,75× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,6%−13,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 707 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 2.873 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEHNO-LOGIC-DENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEHNO-LOGIC-DENT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TEHNO-LOGIC-DENT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEHNO-LOGIC-DENT SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 16182731, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/140/2004. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, TEHNO-LOGIC-DENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 330.075 lei și un rezultat net de 595 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEHNO-LOGIC-DENT SRL?

TEHNO-LOGIC-DENT SRL (CUI 16182731) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEHNO-LOGIC-DENT SRL în sectorul său?

TEHNO-LOGIC-DENT SRL ocupă locul 707 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEHNO-LOGIC-DENT SRL față de firmele din același domeniu?

TEHNO-LOGIC-DENT SRL este mai veche decât 88% dintre cele 2.873 firme active cu CAEN 3250.

Este TEHNO-LOGIC-DENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEHNO-LOGIC-DENT SRL (CUI 16182731) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEHNO-LOGIC-DENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEHNO-LOGIC-DENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEHNO-LOGIC-DENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEHNO-LOGIC-DENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEHNO-LOGIC-DENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, TEHNO-LOGIC-DENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEHNO-LOGIC-DENT SRL?

În anul 2025, TEHNO-LOGIC-DENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 330.075 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEHNO-LOGIC-DENT SRL?

Firmoscop analizează TEHNO-LOGIC-DENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.