Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › IVAN CONSTRUCŢII SRL

IVAN CONSTRUCŢII SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 16197694 · J28/154/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IVAN CONSTRUCŢII SRL
CUI 16197694
Nr. Reg. Comerțului J28/154/2004
Sediu social Str. A.I.CUZA, bl. CAM4, sc. D, et. 5, ap. 29, Mun. Slatina, jud. OLT

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IVAN GH. MARIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.03.2004
CAEN4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IVAN CONSTRUCŢII SRL după CUI 16197694 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
17.500 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
12.193 lei
+1.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă69.7%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 28.398 lei20132014: 15.195 lei20142015: 17.650 lei20152016: 6.099 lei20162017: 16.900 lei20172019: 13.000 lei20192020: 4.500 lei20202021: 10.600 lei20212022: 6.850 lei20222023: 27.000 lei20232024: 17.800 lei20242025: 17.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 17.500 lei 12.193 lei
2024 17.800 lei 12.056 lei
2023 27.000 lei 6.151 lei
2022 6.850 lei 1.601 lei
2021 10.600 lei 7.819 lei
2020 4.500 lei -4.925 lei
2019 13.000 lei 2.728 lei
2018 0 lei
2017 16.900 lei 7.470 lei 1
2016 6.099 lei -2.380 lei
2015 17.650 lei 29.995 lei
2014 15.195 lei -15.915 lei 1
2013 28.398 lei -16.918 lei 1
2012 47.154 lei -31.667 lei 2
2011 53.949 lei 10.049 lei 1
2010 18.128 lei -25.719 lei 1
2009 24.976 lei -27.776 lei 1
2008 79.964 lei 22.939 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile−77 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile−284 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 69,67%+1,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,96%−19,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,13×+5,82 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,12×−0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,02%−2,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 84,61%+16,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,04%+19,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,21×+0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 486,46%+84,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 271 din 804 firme active cu bilanț depus (CAEN 4521)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 2.883 firme active din sector
SectorCAEN 4521 · Construcții de clădiri și lucrări de geniu →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IVAN CONSTRUCŢII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IVAN CONSTRUCŢII SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IVAN CONSTRUCŢII SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IVAN CONSTRUCŢII SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 16197694, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/154/2004. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Construcții de clădiri și lucrări de geniu (CAEN 4521).

La ultima verificare, IVAN CONSTRUCŢII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.500 lei și un rezultat net de 12.193 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IVAN CONSTRUCŢII SRL?

IVAN CONSTRUCŢII SRL (CUI 16197694) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IVAN CONSTRUCŢII SRL în sectorul său?

IVAN CONSTRUCŢII SRL ocupă locul 271 din 804 firme active cu bilanț depus în CAEN 4521 (Construcții de clădiri și lucrări de geniu), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IVAN CONSTRUCŢII SRL față de firmele din același domeniu?

IVAN CONSTRUCŢII SRL este mai veche decât 73% dintre cele 2.883 firme active cu CAEN 4521.

Este IVAN CONSTRUCŢII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IVAN CONSTRUCŢII SRL (CUI 16197694) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IVAN CONSTRUCŢII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IVAN CONSTRUCŢII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IVAN CONSTRUCŢII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IVAN CONSTRUCŢII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IVAN CONSTRUCŢII SRL plătitoare de TVA?

Nu, IVAN CONSTRUCŢII SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IVAN CONSTRUCŢII SRL?

În anul 2025, IVAN CONSTRUCŢII SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IVAN CONSTRUCŢII SRL?

Firmoscop analizează IVAN CONSTRUCŢII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.