Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › CAR COVER SRL

CAR COVER SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sat Sântion Com. Borş
CUI 16200226 · J05/381/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAR COVER SRL
Cod fiscal (CIF) RO16200226
Nr. Reg. Comerțului J05/381/2004
Sediu social Şos. Borşului nr. 80, Sat Sântion Com. Borş, jud. BIHOR, 417078
Telefon 0741017124

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

BOCUȚ ADRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.2004
CAEN2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAR COVER SRL după CUI 16200226 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
9.046.735 lei
-28.0% vs 2024
Profit net 2025
-11.292 lei
-100.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.1%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.033.949 lei20142015: 5.424.059 lei20152016: 11.283.298 lei20162017: 14.107.177 lei20172018: 16.445.447 lei20182019: 11.202.670 lei20192020: 9.583.051 lei20202021: 15.588.448 lei20212022: 13.155.649 lei20222023: 15.568.063 lei20232024: 12.625.925 lei20242025: 9.046.735 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.046.735 lei -11.292 lei 36
2024 12.625.925 lei 1.248.476 lei 39
2023 15.568.063 lei 3.011.826 lei 40
2022 13.155.649 lei 1.423.966 lei 43
2021 15.588.448 lei 2.696.249 lei 48
2020 9.583.051 lei 1.467.656 lei 42
2019 11.202.670 lei 735.468 lei 55
2018 16.445.447 lei 1.913.241 lei 61
2017 14.107.177 lei 1.243.377 lei 58
2016 11.283.298 lei 1.895.341 lei 42
2015 5.424.059 lei 737.146 lei 26
2014 2.033.949 lei 168.042 lei 18
2013 914.719 lei 35.991 lei 14
2012 554.998 lei -6.342 lei 10
2011 405.845 lei 44.697 lei 5
2010 197.996 lei 5.821 lei 3
2009 -9.794 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 170 zile+40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,12%−10,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,46%−1,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,06×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,94×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -0,25%−27,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,13%−14,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,37%+0,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 251.298 lei−72.444 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,04×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,96×−0,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 74 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,18%−12,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28 din 142 firme active cu bilanț depus (CAEN 2920)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 212 firme active din sector
SectorCAEN 2920 · Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025–2026)15.545 lei

Cumpărători: FEDERATIA ROMANA DE CICLISM, Municipiul Salonta

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAR COVER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAR COVER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAR COVER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAR COVER SRL, cu sediul în Sat Sântion Com. Borş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16200226, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/381/2004. Firma a fost înființată la data de 4 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci (CAEN 2920).

La ultima verificare, CAR COVER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.046.735 lei și un rezultat net de -11.292 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAR COVER SRL?

CAR COVER SRL (CUI 16200226) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAR COVER SRL în sectorul său?

CAR COVER SRL ocupă locul 28 din 142 firme active cu bilanț depus în CAEN 2920 (Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAR COVER SRL față de firmele din același domeniu?

CAR COVER SRL este mai veche decât 85% dintre cele 212 firme active cu CAEN 2920.

Este CAR COVER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAR COVER SRL (CUI 16200226) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAR COVER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAR COVER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAR COVER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAR COVER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAR COVER SRL plătitoare de TVA?

Da, CAR COVER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAR COVER SRL?

În anul 2025, CAR COVER SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.046.735 lei și un număr mediu de 36 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAR COVER SRL?

Firmoscop analizează CAR COVER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.