Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bacău › NEVILA-FASHION SRL

NEVILA-FASHION SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Mun. Oneşti
CUI 16210475 · J04/416/2004
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEVILA-FASHION SRL
Cod fiscal (CIF) RO16210475
Nr. Reg. Comerțului J04/416/2004
Sediu social MĂRĂŞEŞTI nr. 17B, Municipiul Oneşti, jud. Bacău, 601146
Telefon 0234310840

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEVILA-FASHION SRL după CUI 16210475 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
19.375.493 lei
-11,0% vs 2024
Profit net 2025
1.316.955 lei
-56,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.8%
Față de sectorpeste 62% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.918 firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 17.193.049 lei20142015: 15.532.696 lei20152016: 13.809.277 lei20162017: 14.296.824 lei20172018: 15.963.140 lei20182019: 17.171.790 lei20192020: 19.406.440 lei20202021: 18.848.201 lei20212022: 21.348.911 lei20222023: 23.328.900 lei20232024: 21.844.948 lei20242025: 19.375.493 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.375.493 lei 1.316.955 lei —
2024 21.844.948 lei 3.053.798 lei 41
2023 23.328.900 lei 3.489.373 lei 42
2022 21.348.911 lei 1.989.465 lei 41
2021 18.848.201 lei 1.868.200 lei 44
2020 19.406.440 lei 1.854.140 lei 37
2019 17.171.790 lei 1.974.742 lei 37
2018 15.963.140 lei 1.158.403 lei 62
2017 14.296.824 lei 1.192.725 lei 57
2016 13.809.277 lei 1.111.556 lei 74
2015 15.532.696 lei 1.022.814 lei 62
2014 17.193.049 lei 670.365 lei 59
2013 17.559.886 lei 670.274 lei 78
2012 18.618.419 lei 332.892 lei 77
2011 18.596.420 lei 450.785 lei 80
2010 19.508.456 lei 436.068 lei 88
2009 16.235.806 lei -28.826 lei 74
2008 13.909.358 lei 169.109 lei 49

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 129 de zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 de zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,8%−7,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,51%−0,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,51×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,68%−11,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,49%−8,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,49%+0,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,81×−0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,31×−0,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 110 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,36%−10,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 104 din 11.926 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 21.928 de firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEVILA-FASHION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEVILA-FASHION SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NEVILA-FASHION SRL, cu sediul în Mun. Oneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16210475, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/416/2004. Firma a fost înființată la data de 8 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, NEVILA-FASHION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.375.493 lei și un rezultat net de 1.316.955 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEVILA-FASHION SRL?

NEVILA-FASHION SRL (CUI 16210475) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEVILA-FASHION SRL în sectorul său?

NEVILA-FASHION SRL ocupă locul 104 din 11.926 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEVILA-FASHION SRL față de firmele din același domeniu?

NEVILA-FASHION SRL este mai veche decât 86% dintre cele 21.928 de firme active cu CAEN 4712.

Este NEVILA-FASHION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEVILA-FASHION SRL (CUI 16210475) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEVILA-FASHION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEVILA-FASHION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEVILA-FASHION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEVILA-FASHION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEVILA-FASHION SRL plătitoare de TVA?

Da, NEVILA-FASHION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEVILA-FASHION SRL?

În anul 2025, NEVILA-FASHION SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.375.493 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEVILA-FASHION SRL?

Firmoscop analizează NEVILA-FASHION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4712 din Bacău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.