Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › AUSTROMED HOLDING SRL

AUSTROMED HOLDING SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 16257354 · J40/4462/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUSTROMED HOLDING SRL
Cod fiscal (CIF) RO16257354
Nr. Reg. Comerțului J40/4462/2004
Sediu social Str. Mihai Eminescu nr. 156, parter, cod postal 020083, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 20083
Telefon 0723500345

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARINESCU ADINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2022
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUSTROMED HOLDING SRL după CUI 16257354 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 72/100
Cifră de afaceri 2025
165.631 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
617.862 lei
+314.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă373.0%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Datorii / capital14.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.157.735 lei20132014: 2.677.326 lei20142015: 238.844 lei20152016: 281.112 lei20162017: 87.824 lei20172018: 166.112 lei20182019: 148.977 lei20192020: 147.021 lei20202022: 147.785 lei20222023: 69.254 lei20232024: 139.195 lei20242025: 165.631 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 165.631 lei 617.862 lei
2024 139.195 lei -287.571 lei
2023 69.254 lei -294.914 lei 1
2022 147.785 lei 437.073 lei 1
2021 1.437.487 lei 1
2020 147.021 lei 207.033 lei 2
2019 148.977 lei -574.230 lei 2
2018 166.112 lei -435.061 lei 1
2017 87.824 lei -306.170 lei 1
2016 281.112 lei -245.684 lei 1
2015 238.844 lei -253.651 lei 2
2014 2.677.326 lei 12.758 lei 1
2013 2.157.735 lei 19.357 lei 3
2012 3.371.817 lei -82.114 lei
2011 92.408 lei 11.880 lei
2010 95.830 lei -97.882 lei
2009 184.330 lei -70.480 lei
2008 304.051 lei -14.520 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.474 zile−2.176 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.526 zile−397 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 373,04%+579,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 93,5%−50,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,07×+0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 14,38× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 791,2% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 51,45%+74,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 6,5%+50,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,14× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,83×+0,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 129 zile−55 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 140,91%+208,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.662 din 12.242 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 31.439 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2022 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 12.04.2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUSTROMED HOLDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUSTROMED HOLDING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUSTROMED HOLDING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUSTROMED HOLDING SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16257354, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/4462/2004. Firma a fost înființată la data de 19 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, AUSTROMED HOLDING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 165.631 lei și un rezultat net de 617.862 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUSTROMED HOLDING SRL?

AUSTROMED HOLDING SRL (CUI 16257354) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUSTROMED HOLDING SRL în sectorul său?

AUSTROMED HOLDING SRL ocupă locul 3.662 din 12.242 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUSTROMED HOLDING SRL față de firmele din același domeniu?

AUSTROMED HOLDING SRL este mai veche decât 93% dintre cele 31.439 firme active cu CAEN 7022.

Este AUSTROMED HOLDING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUSTROMED HOLDING SRL (CUI 16257354) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUSTROMED HOLDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUSTROMED HOLDING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUSTROMED HOLDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUSTROMED HOLDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUSTROMED HOLDING SRL plătitoare de TVA?

Da, AUSTROMED HOLDING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUSTROMED HOLDING SRL?

În anul 2025, AUSTROMED HOLDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 165.631 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUSTROMED HOLDING SRL?

Firmoscop analizează AUSTROMED HOLDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.