Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › EDILMET SRL

EDILMET SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Orş. Râşnov
CUI 16261649 · J2008003004089
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EDILMET SRL
Cod fiscal (CIF) RO16261649
Nr. Reg. Comerțului J2008003004089
Sediu social Str. PANDURILOR nr. 25, Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, jud. Braşov, 4300
Telefon 0744229044

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

PETRIC VIRGIL-IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EDILMET SRL după CUI 16261649 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
66.162.309 lei
+65,0% vs 2024
Profit net 2025
6.013.212 lei
+7,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.1%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.913 firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector30 de angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 294.208 lei20142015: 804.639 lei20152016: 617.851 lei20162017: 1.215.074 lei20172018: 1.198.420 lei20182019: 3.086.246 lei20192020: 4.160.610 lei20202021: 6.539.305 lei20212022: 22.851.899 lei20222023: 40.503.142 lei20232024: 40.156.586 lei20242025: 66.162.309 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 66.162.309 lei 6.013.212 lei 30
2024 40.156.586 lei 5.570.779 lei 29
2023 40.503.142 lei 5.296.826 lei 28
2022 22.851.899 lei 2.187.956 lei 28
2021 6.539.305 lei 36.875 lei 23
2020 4.160.610 lei 776.998 lei 17
2019 3.086.246 lei 33.437 lei 9
2018 1.198.420 lei 2.028 lei 10
2017 1.215.074 lei 15.012 lei 7
2016 617.851 lei 17.068 lei 7
2015 804.639 lei 5.525 lei 11
2014 294.208 lei 12.331 lei 7
2013 393.320 lei 24.347 lei 10
2012 365.266 lei 8.172 lei 7
2011 390.494 lei -8.308 lei 4
2010 — — —
2009 16.835 lei -21.244 lei 1
2008 342.930 lei -3.771 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 123 de zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 129 de zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,09%−4,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,14%−15,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,78×+0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,2×−0,67 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 59,47%−22,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,17%−5,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,52%+0,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 2.205.410 lei+820.700 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,67×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,09×−1,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 de zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,2%−9,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 29 din 4.414 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 7.979 de firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2026)9.184.352 lei

Autorități: UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASI

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2025)544.662 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR.27 ANATOL GHERMANSCHI BRASOV, COMUNA SANPETRU, Orasul Rasnov - Consiliul Local Rasnov

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: RELUARE ACTIVITATE din data 05.05.2011 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Loc. Râşnov, Oraş Râşnov → Municipiul Târgu Mureş
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2008003004089 → J26/476/2004
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Târgu Mureş → Orş. Râşnov
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/476/2004 → J2008003004089
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → RELUARE ACTIVITATE din data 05.05.2011
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: RELUARE ACTIVITATE din data 05.05.2011 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Braşov → Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Râşnov, Oraş Râşnov → Municipiul Târgu Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2008003004089 → J26/476/2004
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Mureş → Braşov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Târgu Mureş → Loc. Râşnov, Oraş Râşnov

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EDILMET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EDILMET SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EDILMET SRL, cu sediul în Orş. Râşnov, are codul unic de înregistrare (CUI) 16261649, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008003004089. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, EDILMET SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.162.309 lei și un rezultat net de 6.013.212 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EDILMET SRL?

EDILMET SRL (CUI 16261649) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EDILMET SRL în sectorul său?

EDILMET SRL ocupă locul 29 din 4.414 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EDILMET SRL față de firmele din același domeniu?

EDILMET SRL este mai veche decât 90% dintre cele 7.979 de firme active cu CAEN 2511.

Este EDILMET SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EDILMET SRL (CUI 16261649) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EDILMET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EDILMET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EDILMET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EDILMET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EDILMET SRL plătitoare de TVA?

Da, EDILMET SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EDILMET SRL?

În anul 2025, EDILMET SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.162.309 lei și un număr mediu de 30 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EDILMET SRL?

Firmoscop analizează EDILMET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2511 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.