Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › CAMBEEA SRL

CAMBEEA SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 16283256 · J04/598/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 21 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMBEEA SRL
Cod fiscal (CIF) RO16283256
Nr. Reg. Comerțului J04/598/2004
Sediu social Bld. Unirii nr. 78B, Mun. Bacău

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 21 august 2026.

Reprezentanți

URSAN FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.03.2004
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 21 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 21 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 21 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 21 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 21 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMBEEA SRL după CUI 16283256 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
978.942 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
56.897 lei
+168.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.8%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 512.012 lei20142015: 583.007 lei20152016: 494.423 lei20162017: 458.275 lei20172018: 407.851 lei20182019: 465.432 lei20192020: 498.255 lei20202021: 547.234 lei20212022: 700.852 lei20222023: 747.312 lei20232024: 897.612 lei20242025: 978.942 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 978.942 lei 56.897 lei 8
2024 897.612 lei -83.473 lei 8
2023 747.312 lei 1.411.725 lei 9
2022 700.852 lei -94.736 lei 7
2021 547.234 lei -142.373 lei 8
2020 498.255 lei -111.971 lei 8
2019 465.432 lei -267.177 lei 7
2018 407.851 lei -155.899 lei 8
2017 458.275 lei -193.787 lei 6
2016 494.423 lei -77.958 lei 7
2015 583.007 lei 18.999 lei 7
2014 512.012 lei 45.962 lei 7
2013 507.779 lei -108.407 lei 6
2012 442.944 lei -88.476 lei 6
2011 445.411 lei -49.153 lei 5
2010 377.731 lei -61.317 lei 4
2009 361.793 lei -115.171 lei 5
2008 449.842 lei 4.086 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 87 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,81%+15,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,45%−16,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×+0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,97× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 124,96% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,69%+43,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,55%+16,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 122.368 lei+10.166 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,7×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,84%+13,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.452 din 9.843 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 17.093 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)120
Valoare totală (2024–2026)373.495 lei

Cumpărători: THERMOENERGY GROUP S.A., TRIBUNALUL BACAU, UNITATEA MILITARA 0836 BACAU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMBEEA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMBEEA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAMBEEA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAMBEEA SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 16283256, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/598/2004. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, CAMBEEA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 978.942 lei și un rezultat net de 56.897 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 21 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMBEEA SRL?

CAMBEEA SRL (CUI 16283256) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 21 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAMBEEA SRL în sectorul său?

CAMBEEA SRL ocupă locul 2.452 din 9.843 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMBEEA SRL față de firmele din același domeniu?

CAMBEEA SRL este mai veche decât 91% dintre cele 17.093 firme active cu CAEN 4321.

Este CAMBEEA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMBEEA SRL (CUI 16283256) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMBEEA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMBEEA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMBEEA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMBEEA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMBEEA SRL plătitoare de TVA?

Da, CAMBEEA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMBEEA SRL?

În anul 2025, CAMBEEA SRL a raportat o cifră de afaceri de 978.942 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMBEEA SRL?

Firmoscop analizează CAMBEEA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 21 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.