Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › PYRO CAPTAIN SRL

PYRO CAPTAIN SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 16287371 · J2004000581037
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PYRO CAPTAIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO16287371
Nr. Reg. Comerțului J2004000581037
Sediu social Str. Bibescu Vodă, bl. D, sc. C, et. 2, ap. 10, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0745156948

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PIRVULESCU EUGENIA NICOLETA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2004
CAEN5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PYRO CAPTAIN SRL după CUI 16287371 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.223.323 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
342.118 lei
-45.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.0%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.280 de firme din Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,6%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 709.954 lei20142015: 733.034 lei20152016: 1.117.528 lei20162017: 938.563 lei20172018: 937.390 lei20182019: 1.714.907 lei20192020: 1.082.707 lei20202021: 1.373.787 lei20212022: 862.087 lei20222023: 2.156.011 lei20232024: 1.431.868 lei20242025: 1.223.323 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.223.323 lei 342.118 lei 4
2024 1.431.868 lei 627.417 lei 4
2023 2.156.011 lei 1.107.470 lei 4
2022 862.087 lei 222.482 lei 5
2021 1.373.787 lei 656.953 lei 5
2020 1.082.707 lei 557.680 lei 3
2019 1.714.907 lei 1.044.644 lei 5
2018 937.390 lei 568.448 lei 4
2017 938.563 lei 561.202 lei 2
2016 1.117.528 lei 531.793 lei 2
2015 733.034 lei 275.474 lei 3
2014 709.954 lei 312.641 lei 3
2013 530.244 lei 201.907 lei 2
2012 734.283 lei 180.884 lei
2011 610.569 lei 121.078 lei
2010 451.313 lei 97.600 lei 2
2009 313.133 lei 81.902 lei 2
2008 245.705 lei 57.091 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 125 zile+77 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 344 zile+227 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,97%−15,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,04%+5,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,06×−8,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,12×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,11%−9,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9%−9,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,96%−5,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 305.831 lei−52.136 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19.731,02× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 48,33%−37,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 205 din 3.769 firme active cu bilanț depus (CAEN 5911)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 6.264 firme active din sector
SectorCAEN 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PYRO CAPTAIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PYRO CAPTAIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PYRO CAPTAIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PYRO CAPTAIN SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16287371, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000581037. Firma a fost înființată la data de 30 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).

La ultima verificare, PYRO CAPTAIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.223.323 lei și un rezultat net de 342.118 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PYRO CAPTAIN SRL?

PYRO CAPTAIN SRL (CUI 16287371) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PYRO CAPTAIN SRL în sectorul său?

PYRO CAPTAIN SRL ocupă locul 205 din 3.769 firme active cu bilanț depus în CAEN 5911 (Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PYRO CAPTAIN SRL față de firmele din același domeniu?

PYRO CAPTAIN SRL este mai veche decât 94% dintre cele 6.264 firme active cu CAEN 5911.

Este PYRO CAPTAIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PYRO CAPTAIN SRL (CUI 16287371) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PYRO CAPTAIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PYRO CAPTAIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PYRO CAPTAIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PYRO CAPTAIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PYRO CAPTAIN SRL plătitoare de TVA?

Da, PYRO CAPTAIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PYRO CAPTAIN SRL?

În anul 2025, PYRO CAPTAIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.223.323 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PYRO CAPTAIN SRL?

Firmoscop analizează PYRO CAPTAIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.